Pashley Manor Gardens

0

Ogrody otaczające posiadłość Pashley Manor są przepiękne przez cały rok, ale szczególnie ciekawe są wiosną i wczesnym latem – gdyż właśnie wtedy właściciele organizują tu Festiwal Tulipanów. W tym roku poza tysiącami kwiatnących cebulek odwiedzających zaskoczono również niesamowitą wystawą rzeźb, które można było oglądać zarówno w sieni średniowiecznego domu Pashley Manor , jak i w większości zakamarków ogrodów.

 

Fot. K Bellingham

 

To czarujące miejsce to przede wszystkim niekończące się rabaty … rabaty w ognistych kolorach czerwieni, oranżu i złota, tradycyjne rabaty bylinowe mieszane, różanki oraz rabaty warzywne w prastarym i pięknie prowadzonym warzywniku. Ogród i dom otoczone są malowniczymi pagórkami charakterystycznymi dla hrabstwa Sussex – z kawiarenki usytułowanej na tarsie pod pysznie pachnąca glicynią rozpościerają się widoczki na spokojnie pasące się na zielonych łąkach owce i wiekowe dęby.

 

Fot. K Bellingham

 

Właścicielami Pashley Manor Gardens są państwo Sellick, a ich domostwo liczy sobie ponad 500 lat. To własnie oni postanowili otworzyć bramy ogrodów dla zwiedzających w roku 1992 i teraz robią to regularnie każdego roku od kwietnia do września. Więcej informacji na temat otwarcia, cen biletów oraz dojazdu do Pashley Manor Gardens znajdziecie TUTAJ.

 

Fot. K Bellingham

You might also like More from author

Leave A Reply