Prosto z Mediolanu: Defilada Kwiatów

0

Kolor roku: ULTRA VIOLET, soczyste wino, kompozycje o nieregularnych formach jakby „nieuczesane’, trochę dzikie – czyli trendy florystyczne 2018 obecne były podczas Defilady Kwiatów na tegorocznej wystawie ogrodniczej Myplant & Garden w Mediolanie.

 

Na ogół to, co proponują nam kreatorzy światowej mody na wybiegach, jest zbyt odważne na naszą rzeczywistość. Zawsze jednak można znaleźć jakiś detal, jakiś drobiazg, który nam się spodoba i który może nas zainspirować. Jesteśmy w stanie go zaadaptować w zgodzie z naszymi możliwościami oraz naszym rozsądkiem(!) i poczuć, że też włączyliśmy się w nurt „obowiązującej” w danym sezonie mody.

W tym duchu pokazujemy zdjęcia z Defilady Kwiatów, która odbyła się podczas tegorocznej wystawy Myplant & Garden w dniach 21-23.02 w Mediolanie – stolicy światowej mody. Wystawy prezentującej szerokie spektrum współczesnego europejskiego ogrodnictwa, łącznie z rozmaitymi kwiatowymi dekoracjami (od bukietów, przez aranżacje ślubne i okazjonalne, po dekoracje wnętrz), które zajmowały lwią część jednej z trzech hal przeznaczonych na tą okoliczność w gigantycznym kompleksie wystawienniczo-targowym Fiera Milano (Fiera Milano to najważniejszy organizator targów we Włoszech i jeden z największych na świecie).

We florystyce, rok 2018 to coraz większy wpływy stylu boho, a więc stylu w którym panuje natura, dzikość i kolor. Zobaczymy w nich dodatki, które rozluźniają bukiet, np. eukaliptus, paprocie i różnego rodzaju liście oraz długie wstążki, które dodają bukietom zwiewności.

Pozostałe trendy florystyczne na rok 2018:
  • 1. Różne kwiaty czyli zabawa kolorami
  • 2. Sukulenty i owoce
  • 3. Połączenie z polnymi roślinami
  • 4. Kwiaty w rozmiarze maxi
  • 5. Pastelowe tony

 

You might also like More from author

Leave A Reply