Adwentowy eko-stroik

0

Przestrzegając kilku prostych zasad każdy z nas może wykonać swój własny, niepowtarzalny stroik – który będzie stanowił centralną dekorację stołu w okresie przedświątecznym lub podczas świąt Bożego Narodzenia. Oto złote zasady: stosujmy zawsze dobrze nasączone zielone gąbki Oasis do żywych gałązek i kwiatów. Używajmy obfitych ilości materiału roślinnego (z ogrodu lub kwiaciarni), bo jego ostateczny wygląd bardziej zależy od wybranych roślin, niż od zdolności układającego. A jeśli chodzi o sztuczne dekoracje trzymajmy się zasady ‘mniej znaczy więcej’.

Jak wykonać stroik:

1. Do dekoracji stroika możemy użyć pomalowanych na złoto, srebrno lub czerwono zaschniętych kwiatów lub owocostanów. Ładnie wyglądają także polakierowane liście ostrokrzewu i na przykład ususzone kwiaty kopru.

2. Jeśli do stroika dodamy świeczki, to zawsze pamiętajmy o ich odpowiednim umocowaniu w gąbce Oazsis. Do tego celu można użyć patyczków do szaszłyków oraz mocnej taśmy klejącej.

Jak wykonać stroik

3. Liczba oraz rodzaj wykorzystanych świeczek zależy od rodzaju dekoracji. Przy stroikach w kształcie owalnym najbardziej popularne jest użycie 3 świeczek, jednak jeśli robimy okrąg – to najładniej będą prezentowały się 4 świeczki.

4. Gałązki igliwia wciskamy do gąbki Oasis pojedynczo, ale drobniejsze gałązki typu eukaliptus możemy najpierw pozbierać w małe bukieciki – w ten sposób stroik będzie dobrze ‘wypełniony’,a gąbka nie będzie widoczna z żadnej strony.

You might also like More from author

Leave A Reply