Jakie kwiaty są najchętniej wysyłane do Polski?

0

Nasz świat robi się coraz mniejszy. Podróżujemy do jego najdalszych zakątków. Wyjeżdżamy na chwilę, albo na dłużej, emigrujemy szukając pracy albo licząc na nowe wyzwania. Bardzo często zdobywamy wiele cennych wrażeń lub upragnioną stabilizację, ale niestety kosztem naszych relacji z bliskimi. Przecież wszystkich nie możemy zabrać ze sobą. Na szczęście nasz zglobalizowany świat znalazł również receptę na złagodzenie rozłąki. Dzwonimy, mailujemy, przesyłamy zdjęcia – jesteśmy na bieżąco z tymi, których kochamy. Ale to nie wszystkie możliwości. Nasze zaangażowanie, nawet na odległość,  możemy zamanifestować również w bardzo elegancki sposób – przesyłając bukiet żywych kwiatów.

Polacy z tej możliwości chętnie korzystają. Tym bardziej, że wyspecjalizowane firmy doręczające kwiaty są naprawdę sprawne – zamówione bukiety można przesłać bardzo szybko, przy spełnieniu pewnych warunków, nawet w dniu zamówienia. Jest to możliwe dzięki współpracy poczty kwiatowej z lokalnymi kwiaciarniami, które cieszą się z dodatkowych możliwości zarobkowania.

Jakie kwiaty najczęściej wysyłane są z emigracji do Polski, albo przez Polaków do krewnych i znajomych w innych krajach? W bukietach prym oczywiście wiodą róże. Najczęściej bordowe i czerwone, ale również białe i różowe, z dodatkiem delikatnej gipsówki i dekoracyjnej zieleni, albo w bukietach mieszanych z liliami lub gerberami, uzupełnionych frezjami, kosaćcami i złocieniami. Często wybierane są również swojsko wyglądające wiązanki ze słoneczników, we florystycznej oprawie, z dodatkiem drobnych kwiatów sezonowych. Wielbiciele storczyków mogą również zamówić doręczenie swoich ulubionych kwiatów w doniczce, zapewniając w ten sposób trwałą kwiatową dekorację dla obdarowanej osoby.

Przesyłane wiązanki kwiatowe można również uzupełnić o bilecik z życzeniami lub drobny prezent. I w ten sposób nawet z daleka wziąć udział w rodzinnej uroczystości, bądź po prostu wyrazić swoją pamięć lub wdzięczność. Oczywiście nie zastąpi to naszego osobistego spotkania, ale jeśli warunki nie pozwalają na przyjazd, to z pewnością nasz wysiłek zostanie doceniony. A więc wyślij kwiaty do Polski!

 

You might also like More from author

Leave A Reply