Packwood House, Ogród Cisowy, Wielka Brytania

0

Jeśli szukasz ogrodu nietypowego i zaskakującego, to z pewnością nie rozczarujesz się odwiedzając Packwood House w hrabstwie Warwickshire w Wielkiej Brytanii. Główną atrakcją tego założenia ogrodowego nie są piękne, angielskie rabaty, lecz monumentalne cisy, wyrastające jak ogromne budowle z zieleni angielskich trawników.  Ogród założony został w połowie XVII w przez prawnika,  Johna  Fetherstona.  Zaplanowany układ drzew cisowych miał obrazować scenę Kazania na Górze z Nowego Testamentu, gdzie Mistrza (ogromny cis w głębi ogrodu) słucha dwunastu apostołów (cisy ustawione wzdłuż głównej alei) i czterech ewangelistów (w części środkowej założenia). Nie są to wszystkie cisy – olbrzymy, jakie możemy zobaczyć w Packwood House – łącznie posadzono tam ponad 100 drzew. Mimo ogromnych rozmiarów są starannie przystrzyżone,  dlatego z większej odległości sprawiają raczej wrażenie sztucznych budowli niż żywych roślin.

 

Packwood House. Fot. K Bellingham

 

Uzupełnieniem głównego, cisowego ogrodu jest niewielki ogródek pustynny, a także położona przy głównym budynku rozległa rabata sezonowa, ponadto ogród warzywny oraz spory ogród naturalny z miejscem do rodzinnego spędzania czasu wolnego na zielonej trawce.

 

Packwood House. Fot. K Bellingham

 

Packwood House w sezonie letnim udostępniony jest zwiedzającym za opłatą. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania można znaleźć tu.

 

Więcej zdjęć z tego niesamowitego ogrodu można zobaczyć w naszej GALERII DNIA.

You might also like More from author

Leave A Reply