Ogród skalny w Kew Gardens

0

Odwiedzając Ogród Botaniczny Kew Gardens w Londynie nie można pominąć imponującej aranżacji gromadzącej rośliny skalne. Ogród skalny znajduje się w części północnej kompleksu, zajmuje sztucznie utworzoną kamienistą dolinę o długości około 150 m. Na jego terenie zgromadzono około 7000 gatunków i odmian roślin górskich pochodzących z całego świata.

Mały ogródek skalny w donicy można trudu wykonać samodzielnie. Już od pierwszego dnia będzie dekoracyjny, jeśli tylko skorzystasz z naszego poradnika – czytaj więcej.

Poszczególne kolekcje pogrupowane zostały wg zasięgu geograficznego z podziałem na następujące obszary:
-Europa ( gdzie znajdziemy rośliny z górzystych rejonów Europy Środkowej i Północnej, w tym oczywiście z Wielkiej Brytanii),
-Afryka i obszar Śródziemnomorski ( rośliny pochodzące z basenu Morza Śródziemnego)
-Azja, z uwzględnieniem roślinności z Himalajów, Kaukazu, Chin i Japonii
-Australia i Nowa Zelandia
-Ameryka Południowa (Andy i Patagonia)
-Ameryka Północna(Góry Skaliste i Appalachy).

Prace przy tworzeniu ogrodu skalnego rozpoczęły się w XIX w, a zmiany obejmujące powiększanie i reorganizację kolekcji odbywały się przez cały okres funkcjonowania ogrodu. W 2005 roku w centrum aranżacji zbudowano nowoczesne alpinarium dla ochrony szczególnie ciekawych okazów. Unikalny, przeszklony budynek w kształcie łuku to znak charakterystyczny tej części Kew Gardens, pozwalający na łatwe zlokalizowanie położenia kolekcji roślin górskich.

You might also like More from author

Leave A Reply