Jesienne arboretum Cotswoldu, Anglia

0

Złota jesień to najlepszy czas na spacer po ogrodach dendrologicznych. W delikatnych promieniach słońca liście mienią się ciepłymi barwami, kontrastując z zielenią iglastych drzew i krzewów. Angielskie Arboretum Batsford ma do zaoferowania wiele tego typu widoków.

 

Batsford Arboretum. Fot. poezja-designu.pl

 

Dendrarium Batsford znajduje się w Bourton-on-the-Hill, w malowniczej, kamiennej wsi Cotswoldu. Jego początki sięgają już XVII wieku, ale swój obecny wygląd zawdzięcza lordowi Redesdale, który przejął posiadłość pod koniec XIX stulecia. Nowy właściciel posiadłości zachwycony Japonią i Chinami, wprowadził do arboretum orientalne elementy małej architektury. O arboretum dbali również jego późniejsi właściciele, sprowadzając do ogrodu nowe gatunki drzew. W roku 1992 zmarł lord Dulverton, przekazując tym samym parkowe tereny organizacji charytatywnej Batsford, której zadaniem jest opieka nad zabytkowymi zieleńcami.

 

Batsford Arboretum. Fot. poezja-designu.pl

 

Arboretum Batsford otwarte jest przez cały rok i o każdej porze można odkryć tam coś nowego. Październik to jednak szansa na obejrzenie jarzębów, klonów i grujeczników japońskich w pełnej krasie.

  

Więcej fascynujących opowieści o pięknych ogrodach 

na stronie poezja-designu.pl

laj

 

You might also like More from author

Leave A Reply