Plony z sadu i ogrodu na jesiennym stole

0

Jesień to okres obfitości. Spiżarnie i piwniczki wypełnione są plonami zebranymi z sadów i ogrodów, kolorowymi słoikami z przetworami i buteleczkami pełnymi pysznych nalewek, soków.  Cieszmy się zbiorami również w kompozycjach kwiatowych i dekoracjach przeznaczonych do ozdoby wnętrz. Podczas rodzinnego obiadu aranżacja zrobiona z warzyw i owoców będzie wyglądała nadzwyczaj efektownie. Jeśli nie mamy dostępu do warzyw i owoców z własnego ogrodu możemy pokusić się o ich zakup na wiejskim targu lub zrobienie dekoracji nawiązującej do jesieni dzięki ciepłym, złoto-karminowym kolorom. 

 

Dekoracja z jabłkami. Fot. K Bellingham 

Najprostszą kompozycję możesz wykonać z jabłek, które wyglądają pięknie w towarzystwie innych owoców (na djęciu obok z gruszkami), warzyw lub kwiatów. Do wykonania powyższej kompozycji użyto jabłuszek Granny Smith i jednej różowej gerbery – jakie to proste!

 

Jesienna dekoracja z owocami. Fot. K Bellingham

Kompozycja jakby z obrazu  flamandzkiego malarza – lecz ta natura martwą nie jest. Na platynowej paterze leżą dary ogrodu: kapusta, brokuły, cebula, papryka i … piękne winogrona, śliwki oraz śliczne herbaciane róże. Obfitość sezonu zawarta w jednej kompozycji.

You might also like More from author

Leave A Reply