Pilarka łańcuchowa a przydomowe prace – kiedy warto zakupić piłę elektryczną?

0

Pilarki łańcuchowe elektryczne to popularne maszyny wśród właścicieli działek, przydomowych ogrodów i sadów. Wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem i znacząco ułatwiają wykonywanie wielu różnych prac wokół domu. Sprawdź, dlaczego warto kupić pilarkę elektryczną.

Pilarka elektryczna – zastosowania wokół domu

Pilarka łańcuchowa kojarzy się głównie z ciężkimi pracami leśnymi przy pozyskiwaniu i obróbce drewna. Tymczasem maszyny te znajdują zastosowanie także wokół domu. Lista prac, do których można wykorzystać pilarkę jest długa. Maszyna stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla piły ręcznej, siekiery czy sekatora. Narzędzia te wymagają użycia siły, a praca jest czasochłonna. Pilarka elektryczna ułatwia wiele zadań.

Przeczytaj więcej o największych zaletach pilarek akumulatorowych!

Pilarka elektryczna, jako sprzęt tnący, przyda się w każdym ogrodzie czy sadzie do prac porządkowych i pielęgnacyjnych. Zabiegi te są bowiem gwarancją zdrowego wzrostu i dobrej kondycji roślin. Przycinanie gałęzi drzew i krzewów, usuwanie suchych, połamanych i chorych konarów, wycinanie drzew czy dekoracyjne formowanie to tylko niektóre z możliwych zastosowań pilarki. Maszyna pozwala na wykonywanie szybkich i precyzyjnych cięć, bez szarpania, co redukuje ryzyko rozwoju chorób grzybowych.

obróbka drewna pilarką elektryczną Husqvarna

Poza tym pilarka łańcuchowa jest niezbędna do przygotowywania drewna na opał, np. do kominka. Urządzenie sprawnie tnie pnie i gałęzie na mniejsze kawałki. Przyda się także do różnych prac remontowych, budowlanych czy hobbystycznych. Z pomocą pilarki można zbudować altanę, drewniane ogrodzenie czy plac zabaw dla dzieci. Wykonanie tego typu konstrukcji samodzielnie to spora oszczędność pieniędzy.

Dlaczego warto wybrać pilarkę elektryczną?

Rynek oferuje pilarki łańcuchowe z silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Do użytku przydomowego, zwłaszcza dla mniej wprawnych użytkowników, polecane są te ostatnie. Pilarki elektryczne, szczególnie akumulatorowe przekonują pod wieloma względami, stąd ich duża popularność.

Jednym z głównych powodów wyboru pilarki elektrycznej do prac wokół domu jest łatwa obsługa i nieskomplikowana konserwacja. Maszyny wyposażone są w bezobsługowe silniki elektryczne, które cechują się wysokim momentem obrotowym. Zapewnia to dużą prędkość łańcucha i płynne cięcie. Uruchomienie pilarki jest łatwe, niezależnie od warunków pogodowych – wystarczy nacisnąć przycisk. Konserwacja sprowadza się do regularnego czyszczenia, kontroli ostrości i napięcia łańcucha oraz sprawdzania poziomu oleju w układzie smarowania. Brak konieczności wymiany części eksploatacyjnych to też niskie koszty eksploatacji. Dzięki łatwej obsłudze, pilarki elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla osób początkujących i bez doświadczenia, a także starszych.

Cechą charakterystyczną pilarek elektrycznych jest stosunkowo cicha praca, bez generowania szkodliwych spalin. Urządzenia nie wytwarzają także silnych wibracji, które są szkodliwe dla zdrowia. Lekka, ergonomiczna konstrukcja to kolejny atut. Pilarki wygodnie się trzyma w dłoniach, a praca nie jest zbyt obciążająca i męcząca.

cięcie drewna akumulatorową pilarką Husqvarna

Rodzaje pilarek elektrycznych

Pilarki elektryczne dostępne są w 2 wersjach: z kablem zasilającym lub akumulatorem. Maszyny zasilane sieciowo mają ograniczony zasięg pracy z uwagi na konieczność stałego podłączenia do źródła prądu. Poza tym kabel obniża komfort pracy i można go przez przypadek przeciąć.

Mobilność, nieograniczony zasięg pracy oraz swobodę manewrowania oferują natomiast pilarki, które zasilane są energią skumulowaną w akumulatorze. Eliminują także zagrożenia związane z przecięciem przewodu, co poprawia bezpieczeństwo. Trzeba jednak pamiętać, że od napięcia i pojemności akumulatora zależy wydajność pilarki oraz czas pracy. Dlatego wybierając maszynę bateryjną, warto postawić na renomowanego producenta.

Husqvarna wyposażyła pilarki akumulatorowe w wytrzymałe akumulatory litowo-jonowe 36 V. Co ważne, pracują w oparciu o uniwersalny system współwymiennych z innymi maszynami akumulatorów. Posiadając 2 akumulatory i ładując je naprzemiennie, można uniknąć przerw w pracy.

Pilarki elektryczne Husqvarna – przegląd modeli do przydomowego użytku

Husqvarna oferuje bogaty wybór pilarek akumulatorowych. Maszyny te stanowią połączenie sprawdzonych rozwiązań z najnowszą technologią. Oferują wszystkie korzyści wynikające z zasilania akumulatorowego, bez uszczerbku dla wydajności cięcia. Doskonale sprawdzają się do wszelkich prac przydomowych.

Lekka pilarka akumulatorowa do sporadycznego użytku

Model Husqvarna 120i to lekka i cicha pilarka akumulatorowa idealna do sporadycznego użytku wokół domu. Bez problemu radzi sobie ze ścinaniem mniejszych drzew oraz przycinaniem gałęzi. Pilarka wyposażona jest w innowacyjny bezszczotkowy silnik, który generuje wysoki moment obrotowy. Zapewnia przez to większą wydajność i niezawodność oraz jednocześnie ograniczony poziom hałasu. Model 120i zachwyca także łatwą obsługą. Napinanie piły łańcuchowej oraz montaż prowadnicy i łańcucha nie wymaga użycia narzędzi. Zaś chowany uchwyt korka wlewu oleju ułatwia otwieranie. Pilarka posiada także bezwładnościowy hamulec łańcucha oraz tryb ekonomiczny savE™ dla maksymalnie długiego czasu pracy.

Uniwersalna pilarka akumulatorowa do przydomowego użytku

Do wszechstronnych zastosowań, takich jak: ścinanie, przycinanie, cięcie drewna opałowego czy stolarstwo polecana jest pilarka akumulatorowa Husqvarna 340i. Model z silnikiem bezszczotkowym wyróżnia się dużą prędkością piły łańcuchowej, co przekłada się na szybkie i precyzyjne cięcie. Pilarka jest także przyjazna dla operatora. Posiada ergonomiczną konstrukcję oraz inteligentny interfejs użytkownika z dobrze widocznym stanem baterii na uchwycie. Długi czas pracy akumulatora zapewnia tryb ekonomiczny savE™.

pilarka Husqvarna 340i do cięcia drewna

Dobra pilarka elektryczna do prac wokół domu

W ofercie Husqvarna dostępna jest pilarka elektryczna zasilana sieciowo. Model 420EL charakteryzuje się znakomitą wydajnością i wysoką prędkością piły łańcuchowej. Duży zasięg pracy zapewnia aż 5-metrowy kabel zasilający. Dla ułatwienia obsługi, pilarka wyposażona jest w przeźroczyste okienko do kontroli poziomu oleju oraz beznarzędziowy system napinania piły łańcuchowej i montażu prowadnicy z łańcuchem. Zaletą pilarki jest także ergonomiczna konstrukcja. Silnik został umieszczony wzdłuż korpusu, co znacząco ułatwia manewrowanie. Bezpieczeństwo zapewnia bezwładnościowy hamulec łańcucha.

You might also like More from author

Leave A Reply