Park Zdrojowy w Rabce

0

Rabka Zdrój jest od setek lat miejscowością uzdrowiskową. Jej zdrowe powietrze i solanki w szczególności dobrze wpływają na drogi oddechowe, a ogólnie panujący w miasteczku spokój stymuluje  odpoczynek i zmniejsza stres. Rabka ma także ciekawą historię. Gdyby nie II Wojna Światowa, miejsce to byłoby z pewnością uzdrowiskiem na miarę światową. Stacjonujące w misteczku, a potem uciekające z niego wojska hitlerowskie wywiozły z tutejszych szpitali i sanatoriów większość cennego sprzętu i, co gorsza – zniszczyły doszczętnie najpiękniejsze budynki.

 

Fot. K Bellingham

Park Zdrojowy w Rabce poprzecinany jest licznymi alejkami, przy których stoją zaciszne ławeczki przygotowane dla odwiedzających uzdrowisko turystów.

 

Dzisiaj oczywiście jest tu nadal wiele pięknych miejsc w leniwym rabczańskim klimacie – na każdym kroku kafejki, parczki, alejki, fontanny, ławeczki … jest nawet niewielka tężnia solankowa. Bezsprzecznie jednak najpiękniejszym miejscem w Rabce jest Park Zdrojowy, który od kilku lat przechodzi cudowną metamorfozę i wygląda przepieknie.

 

Fot. K Bellingham

W październiku w Parku Zdrojowym kwitną tysiące kolorowych marcinków, a różnorodne drzewa i krzewy przebarwiają się na ogniste barwy jesieni.

You might also like More from author

Leave A Reply