Boże Narodzenie w bieli tulipanów i hiacyntów

0

Tradycyjnie Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z zielonym igliwiem i krwiście czerwonymi poinsecjami. Czasy się jednak zmieniają – w prawie każdej kwiaciarni można teraz dostać w grudniu przepiękne kwiaty pochodzące ze wszystkich kontynentów … i kwitnących wcale niekoniecznie zimą. Dla miłośników florystyki oraz amatorów ciekawych kompozycji nadeszły prawdziwie wspaniałe czasy. Kto powiedział, że na typowo wiosenne kwiaty cebulowe trzeba czekać do marca czy kwietnia? Proszę bardzo – w sklepach spokojnie można kupić tulipany, hiacynty, narcyzy i oczywiście hippeastrum.

 

Fot. iBulb

 

Z kwiatów cebulowych można układać podczas świąt Bożego Narodzenia przeróżne kompozycje. Ich propozycje pokazujemy w GALERII DNIA, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego: są tam obfite i bardzo kolorowe bukiety mieszanych kwiatów w dużych wazonach, pojedyncze pędy czerwonych hippeastrum oraz całkiem małe bukieciki białych lilii w kryształowych szklaneczkach. W tym artykule jednak proponujemy bardzo elegancki styl, pasujący wspaniale do współczesnych mieszkań i domów – styl spokojny, monochromatyczny i dosyć minimalistyczny.

 

Fot. iBulb

 

W roli głównej występują tu biele, szarości i zielenie. Bukiety składają się tylko z jednego gatunku roślin – czasami różne gatunki są zgrupowane w większe kompozycje składające się z kilku małych wazoników lub doniczek (na stole po środku salonu).  Oprócz tulipanów i hiacyntów, do dekoracji tego wnętrza użyto również białych jaskrów i hippeastrum – w pomieszczeniu znajduje się wiele małych – a nawet skromnych, lecz eleganckich kompozycji – dopełniają one innych świątecznych akcentów: przystrojoną choinkę, świąteczne lampki oraz duży element dekoracyjny na kominku. Tak więc jeszcze dziś zdążycie wyskoczyć do kwiaciarni i ułożyć sobie na święta piękny, niepowtarzalny bukiet z kwiatów cebulowych.

 

Zobaczcie koniecznie więcej kompozycji w naszej GALERII DNIA.

You might also like More from author

Leave A Reply