Stylowy i funkcjonalny ogród. Jak go urządzić?

0

O pięknym i modnym ogrodzie marzy każdy z nas. Niestety nie wszyscy potrafimy urządzić go w naprawdę stylowy sposób. Jak sprawić, by nasza działka stała się oazą spokoju, harmonii i klasy? Oto kilka propozycji.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Dobrej jakości meble to jedne z najistotniejszych elementów stylowego ogrodu. Odpowiednio dobrane okazują się nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale stanowią również wyjątkową ozdobę naszej działki. Jakiego rodzaju meble okażą się w naszym przypadku najlepsze?

  • Drewniane: stoły i krzesła wykonane z naturalnego drewna najlepiej sprawdzają się w bujnych ogrodach pełnych kwiatów, krzewów i drzew. Tego rodzaju sceneria sprawia, że atmosfera nabiera wakacyjnego charakteru, a drewniane meble znakomicie ją podkreślają;

  • Technorattanowe: technorattan to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli ogrodowych. Wykonane z niego fotele i ławy są łatwe w utrzymaniu i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia;

  • Metalowe lub aluminiowe: meble metalowe i aluminiowe najlepiej prezentują się w niewielkich, minimalistycznych ogrodach. Przedmioty wykonane z tego typu tworzyw są nie tylko niezwykle stylowe, ale również wykazują się dużą wytrzymałością oraz rzadko ulegają urazom mechanicznym.

Domki drewniane, czyli jak zwiększyć funkcjonalność ogrodu

Domki drewniane to świetny sposób na urozmaicenie zarówno przydomowego ogrodu, jak i działki wypoczynkowej. W jaki sposób najlepiej wykorzystać je na swoim terenie?

  • Schronienie: właściciele ogródków działkowych często decydują się na inwestycję w drewniany domek ze względu na możliwość schronienia się w nim przed wieczornym chłodem. Dodatkowo przy odpowiedniej aranżacji tego typu budowla świetnie sprawdza się również jako wakacyjna sypialnia;

  • Schowek: w przydomowym ogrodzie domki najczęściej odgrywają rolę praktycznego schowka. Zazwyczaj przechowujemy w nim meble, narzędzia, rowery oraz dziecięce zabawki, ale ten niewielki budynek może również pełnić funkcję drewutni;

  • Miejsce zabaw: drewniany domek to prawdziwa gratka dla najmłodszych. Przy niewielkim nakładzie pracy z łatwością zamienimy go w zamek królewski, chatkę Baby-Jagi czy jakąkolwiek inną bajkową budowlę;

  • Dekoracja: niewielkie domki wykonane z naturalnego drewna stanowią wyjątkową ozdobę ogrodu. Dzięki nim nasza działka zyskuje nie tylko na funkcjonalności, ale również na uroku i charakterze.

Ogrzewanie, czyli jak wydłużyć sezon ogrodowy

Choć wszyscy uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie, to niestety letnie wieczory często okazują się zbyt chłodne, by móc pozwolić sobie na tego rodzaju relaks. Na szczęście istnieje prosty sposób na pokonanie niskiej temperatury. Jaki? Chodzi oczywiście o ogrzewanie ogrodu.

Biokominki

Biokominek to ekologiczna wersja tradycyjnego kominka. Do rozpalania tego typu pieca używa się specjalnego paliwa, które nie emituje zanieczyszczeń. Ogromną zaletą eko-paleniska jest jego mobilność, dzięki której bez problemu ustawimy je w dowolnym miejscu naszego ogrodu. Biokominki świetnie sprawdzają się jako źródło ciepła, tym samym sprawiając, że chłodne wieczory przestają być dla nas przeszkodą.

Paleniska ogrodowe

Paleniska to kolejna sprawdzona metoda ogrzewania ogrodu – są bezpieczne, mobilne oraz zapewniają wyjątkową atmosferę. Dodatkowo doskonale spełniają swoją funkcję grzewczą, dzięki której możemy korzystać z uroków działki nawet późną jesienią.

Więcej znajdziesz na stronie: https://kratki.com/sklep/pl/category/74/ogrod.

You might also like More from author

Leave A Reply