Jak urządzić ogród przed swoim domem?

0

Ogród przed domem może stać się jego wizytówką. Jeśli chcesz, aby Twój dom robił dobre pierwsze wrażenie, postaraj się, by ogród był zadbany, wypielęgnowany i przykuwał uwagę swoim pięknem. Ogród frontowy najczęściej zlokalizowany jest wzdłuż ścieżki prowadzącej prosto do drzwi zewnętrznych domu. Postaraj się, aby Twój kwiatowy raj zachwycał, a nie odstraszał swoim wyglądem.

Ogród frontowy wizytówką Twojego domu

Ogród to przedłużenie domu, a w przypadku ogrodu frontowego, jest jak zaproszenie do wejścia do środka. Powinien być spójny z wystrojem Twojego wnętrza. Postaraj się nie zagracić go niepotrzebnymi rzeczami, takimi jak: leżaki, rowery czy zabawki dzieci. Ogród przed domem powinien pełnić funkcję dekoracyjną, a nie rozrywkową. Ma być tam ładnie i czysto. Zbędne rzeczy schowaj w garażu, na strychu, w szopce lub altance.

Jeśli chcesz, aby Twój ogród frontowy był malowniczy, zasadź w nim krzewy. Są mało wymagające i nie przysporzą Ci wielu problemów. Oprócz regularnego podlewania potrzebują także stałego dostępu do słońca. Nie przyjmą się w zacienionych miejscach. Najpiękniejszymi kwitnącymi krzewami, które świetnie sprawdzą się w ogrodzie, są róże, hortensje, azalie i krzewuszki. Są kolorowe i pięknie ubarwią wejście do Twojego domu. Miłośnikom stonowanej zieleni świetnie sprawdzą się drzewka iglaste: jałowiec, cis, sosna czy jodła. Są zimozielone, więc będą się pięknie prezentować o każdej porze roku. Nie gubią igieł, więc zaoszczędzisz sporo czasu na ich pielęgnacji. W sprzedaży jest wiele odmian krzewów iglastych różniących się swoim rozmiarem. Bez problemu znajdziesz odmianę, która będzie odpowiadać Ci swoją wielkością.

Coraz więcej osób decyduje się na drzewka ozdobne w ogrodzie, które stają się ich centralnym punktem. Zachwycają swoim pięknem, zwłaszcza w okresie wiosennych i letnim, jednak wymagają regularnej pielęgnacji. Jeśli lubisz kolory, świetnie sprawdzi się magnolia lub jodła koreańska. Oryginalności doda drzewko bonsai, a egzotyki – bambus ogrodowy.

Piękne wejście do domu

Ogród frontowy to nie wszystko. Nie zapominaj o schodach, które udekorowane kwiatami, nadadzą im oryginalności i świeżości. Wśród kwiatów pięknie prezentować się będą drzwi z dostawką, np. te firmy Aluhaus: https://www.aluhaus.com.pl/drzwi-zewnetrzne-z-dostawka/. Drzwi zewnętrzne, tak samo jak ogród frontowy, dużo mówią o właścicielach domu i są jego wizytówką. Doniczki, w której chcemy zasadzić kwiaty, mogą nawiązywać kolorystycznie do drzwi, np. połączenie szarych drzwi z szarymi donicami nada schodom spójności i elegancji.

Kwiaty donicowe to najpiękniejsza naturalna dekoracja, która sprawdzi się zarówno w samym ogrodzie, jak i na schodach. Jakie kwiaty doniczkowe postawić na schodach przed domem? To mogą być na przykład konwalie majowe, pelargonie, aksamitki, bratki, petunie czy fuksje. Jeśli lubisz oryginalność, możesz wybrać rośliny egzotyczne. Na schodach ładnie prezentować się będą palmy. Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki, mogą stać na zewnątrz aż do jesieni. Im zimniej, tym bardziej ograniczaj ich podlewanie. Na zewnątrz świetnie odnajdą się trzy gatunki palm: washingtonia robusta, szorstkowiec Fortunego i daktylowiec kanaryjski.

Zadbany ogród to wizytówka każdego domu. To w dużej mierze zasługa pięknej roślinności, jednak Ty sama musisz być gotowa do regularnej pielęgnacji swoich roślinek. Nawet krótka przerwa może przysporzyć Ci sporo dodatkowej pracy.

You might also like More from author

Leave A Reply