Jak urządzić taras w stylu skandynawskim?

0

Dobrze urządzony taras to idealne miejsce do przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Powinien być oczywiście dopasowany do indywidualnych oczekiwań i potrzeb domowników. Warto też zadbać o to, by wpisywał się w aktualne trendy. Idealnym rozwiązaniem jest choćby styl skandynawski, łączący funkcjonalność z ciekawą estetyką. Czym wyróżnia się taras skandynawski? Jakich produktów nie może na nim zabraknąć? O tym przeczytacie poniżej.

Taras skandynawski – najważniejsze cechy

Tarasy stanowią naturalne łączniki między domem, a zwłaszcza jego częścią rekreacyjno-reprezentacyjną, a ogrodem i naturą wokół. Wydaje się zatem, że nurt skandynawski stanowi idealne rozwiązanie do wprowadzenia w ramach przydomowej przestrzeni.

Dlaczego? Jest to bowiem tendencja stawiająca na maksymalny komfort i funkcjonalność, którym podporządkowana jest cała aranżacja terenu. Co więcej styl ten wykorzystuje elementy naturalne, w tym choćby zielone rośliny czy naturalne materiały, z których wykonuje się konstrukcję, ale też wyposażenie tarasu. Królują jasne kolory ziemi i naturalne odcienie poszczególnych surowców, w tym zwłaszcza beże i szarości oraz brązy (drewno, wiklina, rattan).

Wyposażenie na tarasie skandynawskim – meble rekreacyjne i wygodne magazynowanie

W samym centrum tarasu skandynawskiego powinny znaleźć się wygodne meble wypoczynkowe, podobnie jak w przypadku klasycznego salonu. Stawia się zatem na fotele lub sofy i stoliki, dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli przestrzeń przydomowa ma służyć do regularnego spożywania posiłków, warto rozważyć ustawienie na tarasie pełnowymiarowego stołu. Jeśli przede wszystkim ma być to miejsce wykorzystywane do wypoczynku – wystarczą wygodne fotele i niski stolik kawowy.

Z czego powinny być wykonane? Najlepiej sprawdzają się oczywiście proste, geometryczne konstrukcje, najlepiej z naturalnych materiałów. Stosuje się zatem meble drewniane lub plecionkowe z wikliny bądź rattanu. Pewną alternatywę dają zestawy z polipropylenu i technorattanu, które świetnie imitują naturalne materiały, wyróżniając się przy tym znacznie większą trwałością.

Jakie jeszcze meble bywają przydatne? Jeśli pragniemy stworzyć wygodne miejsce do rekreacji i spędzania czasu, warto postawić na skrzynie, szafy i komody, w których znajdzie się miejsce dla akcesoriów ogrodniczych, dodatkowych poduszek i koców, a także dziecięcych zabawek. Mogą to być zamykane konstrukcje lub otwarte półki, idealnie sprawdzające się zwłaszcza na zadaszonych tarasach. Ciekawe efekty da się uzyskać, jeśli postawi się na naturalne konstrukcje designerskie, jak choćby meble ręcznie robione od KulkaHome. Pozwala to zapewnić pełen komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo przestrzeni do wypoczynku.

Efektowne dodatki – jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku na tarasie skandynawskim?

Choć styl skandynawski stawia na prostotę, to jednak nawet w takich przestrzeniach przydają się dekoracyjne dodatki. Dzięki nim buduje się indywidualny charakter, dopełnia modną aranżację lub zupełnie odmienia jej wygląd, bez konieczności inwestowania olbrzymich środków finansowych.

Jakie dodatki wybrać? Idealną opcją są tekstylia. Do tej grupy zaliczają się choćby:

  • poduszki,

  • dywaniki.

Tego typu produkty łączą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Bywają gładkie, utrzymane w stonowanych kolorach lub stanowią główny akcent barwny przestrzeni. Niekiedy wykorzystuje się również modele w czarno-białe wzory geometryczne, które świetnie sprawdzają się także na tarasach urban jungle czy boho.

Co jeszcze może się przydać? Nie zapominajmy o roślinach w efektownych donicach, dopasowanych do konkretnej aranżacji i wyposażenia. Świetnie sprawdzają się zielone krzewy, pnącza i trawy, tworzące nastrojowy klimat na tarasie.

Nowoczesny i wygodny taras skandynawski

Skandynawski taras to idealne miejsce do wypoczynku. Zapewnia przestrzeń do rekreacji i przyjmowania gości – funkcjonalną i naprawdę piękną, wpisującą się w aktualne trendy, a przy tym odznaczającą się ponadczasowym klimatem. Może takie rozwiązanie sprawdzi się również w Waszych ogrodach?

You might also like More from author

Leave A Reply