Kochamy ogrody

Najciekawsze blogi i profile ogrodnicze
Życie w zgodzie z naturą toczy się nie tylko Na Ogrodowej. Zobaczcie, jak wiele osób kocha kwiaty, ogrody, zdrowe jedzenie i wszelkie piękno zaklęte w naturze. Poniżej przedstawiamy listę ciekawych miejsc, gdzie jeszcze więcej można dowiedzieć się o zielonej pasji naszych użytkowników. Zaglądajcie tam po porady, inspiracje i dla miłego spędzenia czasu. Zapraszamy w imieniu autorów. A jeśli nie ma Cię jeszcze na liście, choć czujesz, ze pasujesz do tej społeczności – skontaktuj się z nami i podaj adres swojego bloga lub profilu społecznościowego.

Blog Kasi i Andrew Belingham

Autor: Kasia Belingham

„Jestem ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat pielęgnowałam i projektowałam ogrody w Anglii i Irlandii. Niedawno jednak wróciłam z rodziną do Polski i teraz tworzę swój własny ogród na 7ha ziemi, która jest częścią Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oto moje doświadczenia …”

Blog Moje życie na wsi

Autor: BUBISA

„To jest opowieść o tym, jak dziewczyna z miasta radzi sobie z życiem na wsi… i co robi z wolnym czasem :-)”

Blog OGRODY EWY G.

Autor: Ewa Gryguc

„Nazywam się Ewa Gryguc. Ciągle się definiujemy; mogę się więc określić jako miłośniczka książek i ogrodów, niepoprawna grafomanka. Projektantka ogrodów i zieleni (tarasy, balkony, wnętrza).”

Blog A(QRA)TNIE

Autor: Qra Domowa

„Żona swego męża, przyjaciółka swej psiapsiółki, pancia jednego, dwóch, pięciu kotów?..właściwie sama już nie wiem:)-zresztą zobaczcie sami:)”

Blog Barwy Ogrodów w podróży

Autor: MAGDA

„Moją pasją od wielu lat jest ogrodnictwo. W wolnych chwilach, jeśli nie zajmuję się ogrodem, podróżuję. Blisko, daleko, bardzo daleko… Barwy mojego ogrodu i refleksje z podróży znajdziecie na moich blogach. Poza tym, jak na biologa przystało, mam liczny zwierzyniec, głównie o schroniskowym rodowodzie.”

Blog BEZ-OGRÓDEK

Autor: Łukasz Skop

„Oto Łukasz – mgr inż. biotechnologii roślin, redaktor naczelny bloga, filip z konopi i Pan Paszczak w jednej osobie. Właściciel dziesięciu zielonych paluchów, ogrodnik amator i amator ogrodów. Kłuje kaktusy, rozbiera cebule, pnie pnącza, bawełnę owija wokół palca. Na zielone ślini się jak pies Pawłowa. Czuje miętę na propozycję „poczytasz ze mną działkowca”

Blog Bramasole

„Bramasole-coś co tęskni do słońca. A słońce to życie, to energia. A życie to miłość, radość, pasje, smaki, ciepienia i smutki, a także zwykła codzienność. To jest moje Bramasole. Zapraszam:)”

Blog MASZKA TU MASZKA TAM

Blog MojeTworyPrzetwory

„Gotowanie, smakowanie, częstowanie – przepisy na wykonanie pyszności zamkniętych za szkłem, a także tych, które z nich na bieżąco powstaną.”

Blog Zielona Ekspansja

„Jestem ogrodniczką, projektantką ogrodów, w pewnym sensie podróżniczką oraz dziennikarką. Cały mój świat kręci się wokół zieleni, ogrodów, labiryntów… oraz moich dzieci i zwierzaków.”

Blog Moczarowy Ogród

Autor: Gwenaelle

„Mam na imię Anna-Karolina i chciałbym z Wami podzielić się swoją miłością do pewnego przywracanego do życia ogrodu. Ogrodu dużego i bardzo starego, o historycznym znaczeniu”

Blog Ogród przydomowy

Autor: Malmys

„Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy, łagodzi gniew, namiętności i daje przyjemność, która jest przedsmakiem raju”

Chata Magoda

„Zamieniłam miasto na bieszczadzką wieś. Żyję w zgodzie z porami roku, plotę koszyki, uprawiam ogródek, gotuję i cieszę się każdą chwilą.”

METADIETA

„Bardzo głęboko wierzę w to, co powiedział Hipokrates: „Jedzenie może być medycyną”. Przecież zbudowani jesteśmy z miliardów komórek i to im dostarczamy niezbędne do życia substancje lub śmieci.”

Profil na Facebooku: W ogrodzie Wojciech Wardecki

Autor: Wojciech Wardecki

„Zależy mi, aby przebywanie wśród roślin wpływało kojąco na samopoczucie, sprawiało że każdy poczuje się zrelaksowany”

Blog Wilcza Góra Garden

Autor: Ewa

„Moją pasją jest życie. Uwielbiam ogrody, rośliny i podróże. Często też szaleję w kuchni… staram się tam tworzyć smaczne towarzystwo dla dobrego wina :-)”

Lawendowe Lisie Pole

Autor: Hania Kamieniecka

„Zaczęło się wiele lat temu. Miałam kilka lat i wielką chęć, by wykorzystać spędzane na wsi wakacje jak najlepiej. Pamiętam wałęsanie się po łąkach, zapach owoców w ogrodzie, lekki wieczorny chłód, przetwory moich babć… Po wielu latach wróciłam do miejsca swojego dzieciństwa. Mam plantację lawendy, całą masę kwitnących na fioletowo krzewów, które roztaczają intensywny zapach wokół siebie. Jest ciężka praca, jest zmysłowo. To moje miejsce na ziemi. Zapraszam w podróż po moich zmaganiach z kapryśną pogodą i uprawą roślin w zgodzie z naturą.”

Ogrodniczka w Podróży

Autor: Jolanta Zdanowska

„W poszukiwaniu najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych ogrodów świata – Moją pasją są ogrody.  Podczas podróży po Polsce czy też świecie nigdy nie przepuszczam okazji, by zajrzeć do jakiegoś ciekawego ogrodu czy parku, a zawsze się jakiś znajdzie na mojej trasie…”

Szefowa w swojej kuchni

„Blog kulinarny, kuchnia polska i zagraniczna i dużo o ziołach, które dodadzą smaku każdej potrawie.”