Promienniki podczerwieni – bezpieczne ogrzewanie Twojego tarasu

0

Wypoczynek na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Z tego powodu wielu z nas bardzo chętnie korzysta z możliwości spędzenia czasu na tarasie. Niestety, pogoda nie zawsze temu sprzyja – wraz z nadejściem jesieni wieczory są coraz chłodniejsze. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które mogą pomóc nam cieszyć się pełnią komfortu nawet w czasie chłodniejszych dni. Jednym z tych, na które warto postawić są promienniki ciepła. Czym się charakteryzują? Dlaczego są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie tarasu? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Dlaczego tak trudno ogrzać taras i inne półotwarte przestrzenie?

Każdy, kto choć raz próbował ogrzewać taras za pomocą tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak grzejniki elektryczne czy piecyki gazowe, wie doskonale, że jest to nieefektywne. Wynika to z faktu, że większość metod ogrzewania wykorzystuje zjawisko konwekcji i nagrzewa powietrze. Ciepłe wędruje do góry, co pozwala na ogrzanie kolejnych warstw do czasu, aż w pomieszczeniu zapanuje odpowiednia temperatura. W przypadku tarasów nie jest to możliwe, ponieważ otwarta przestrzeń powoduje ciągłe ochładzanie się masy powietrza. Dlatego też chcąc cieszyć się komfortem cieplnym podczas wypoczynku na tarasie warto postawić na technologie grzewcze, które nie wykorzystują w swoim działaniu zjawiska konwekcji.

Czym są promienniki podczerwieni?

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ogrzewanie tarasów jest wykorzystanie promienników podczerwieni. Są to urządzenia, które (jak sama nazwa wskazuje) emitują promienie podczerwieni IR. Jest ono niewidoczne dla ludzkiego oka, a przy tym całkowicie bezpieczne. Co ważne, promienniki na podczerwień nie ogrzewają powietrza, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w półotwartych i otwartych przestrzeniach, takich jak właśnie tarasy. Bardzo często stosuje się je również w przypadku pomieszczeń, które trudno byłoby ogrzać w tradycyjny sposób (np. na halach lub w magazynach).

Jak działają?

Jak zostało wspomniane, promienniki ciepła emitują niewidoczne dla oczu promieniowanie podczerwieni o średniej długości fali. Nie ogrzewają one powietrza, lecz docierają do powierzchni przedmiotów oraz ciała ludzkiego, delikatnie je nagrzewając. Dzięki temu komfort cieplny zaczynamy odczuwać w zaledwie kilka chwil po włączeniu sprzętu. Najnowocześniejsze urządzenia osiągają sto procent swojej wydajności w ok. 20 sekund! Dzięki promiennikom, wszystkie osoby, które przebywają w ich zasięgu, odczuwają przyjemne ciepło. Co więcej, promienniki na podczerwień są całkowicie ekologiczne i wolne od emisji jakichkolwiek spalin. Korzystając z nich nie przyczyniamy się więc do zanieczyszczenia środowiska.

Na co warto zwrócić uwagę, poszukując promienników podczerwieni do swojego tarasu?

Zobacz dostępne promienniki podczerwieni na taras: https://promienniki.sklep.pl/promienniki-podczerwieni-na-taras

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju promienników podczerwieni, jednakże nie wszystkie są w stanie spełnić nasze oczekiwania i sprawdzić się jako źródło ciepła na tarasie. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim sprawdźmy parametry takie jak wydajność promiennika oraz jego moc. Urządzenie powinno wyróżniać się również niską emisją widocznego światła – dzięki temu nie będzie powodowało nieprzyjemnych odczuć u osób przebywających na tarasie. Obecnie najnowocześniejsze promienniki ciepła emitują światło widzialne o wartości mniejszej niż 300 lumenów, które widziane jest przez nas jako przytłumione, czerwone światło, dzięki czemu są rozwiązaniem w pełni komfortowym dla użytkowników. Dobre promienniki powinny być wyposażone w uchwyty montażowe.

Warto stawiać na takie, które posiadają przeguby, dzięki którym mamy możliwość sterowania strumieniem cieplnym. Niezwykle ważna jest również niezawodność i estetyka urządzeń. Ponieważ na tarasie mogą być one narażone na działanie czynników atmosferycznych, stawiajmy na te, które wykonane są z odpornych na korozję materiałów, takich jak malowane proszkowo aluminium.

Promienniki Heatscope – idealne rozwiązanie dla wymagających

Jedną z firm, która oferuje swoim klientom wybór nowoczesnych, funkcjonalnych i niezawodnych promienników ciepła, jest marka Heatscope. To producent, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu urządzenia, które oferuje, cechuje wysoka estetyka oraz skuteczność działania. Oferta producenta jest szeroka i różnorodna, a urządzenia, które w niej znajdziemy, charakteryzują się szybkim osiągnięciem pełnej mocy oraz bardzo niską emisją światła widzialnego oraz dużą mocą grzewczą.

Oferowane przez nią promienniki podczerwieni: https://promienniki.sklep.pl/promienniki-podczerwieni.

Firma prowadzi również stacjonarny sklep w Warszawie, w którym możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wyborze urządzeń dopasowanych do wielkości tarasu. Podsumowując, chłodniejsze dni i wieczory nie muszą oznaczać konieczności zrezygnowania z wypoczynku lub wspólnego biesiadowania na tarasie. Nowoczesne promienniki cieplne są bowiem w stanie zapewnić nam pełnię komfortu niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że korzysta z nich coraz więcej osób.

You might also like More from author

Leave A Reply