Ogród uzupełnieniem domu? Dowiedz się, jak pogodzić te dwie przestrzenie

0

Każdy z nas marzy o nowoczesnym i stylowym domu. Nie ma co się dziwić – elegancko i minimalistycznie urządzone przestrzenie cechują się dzisiaj wyjątkową praktycznością i funkcjonalnością. Coraz więcej osób docenia również naturalne dekoracje wnętrz, takie jak rośliny. Jednym z najlepszych przykładów nowoczesnego designu jest otwarcie domu na ogród. Jak to osiągnąć? O tym w dzisiejszym artykule.

Minimalistyczne wnętrza oddane fakturze i materiałom

Dzisiejszą modą wnętrzarską rządzi kilka głównych stylów: skandynawski, glamour i wiecznie modny minimalizm. To właśnie ostatnia z tych propozycji pozwala doskonale otworzyć dom na ogród. Co jest przy tym stylu kluczowe? Mniejsza ilość przedmiotów i dekoracji pozwala skupić się domownikom na wyjątkowych fakturach i materiałach wykonania.

Jedną z ciekawszych dekoracji wnętrz w stylu minimalistycznym jest również czerpanie z natury. Rośliny znajdują tutaj często zastosowanie nie tylko jako estetyczna i drobna dekoracja wnętrza, ale również dodają do pomieszczenia powiewu świeżości, naturalności i witalności. Naturalne dekoracje są tutaj szczególnie ważne, dlatego architekci zalecają domownikom również zespolenie pomieszczeń z ogrodem.

Połączenie domu z ogrodem możliwe jest na kilka sposobów. Jednym ze stylowych i wyjątkowo urokliwych rozwiązań są stylowe zimowe ogrody, czy szerokie drzwi tarasowe o większych przeszkleniach. Warto również zwrócić uwagę na okna!

Jak otworzyć się na ogród?

Dobór odpowiednich okien ma szczególne znaczenie dla efektu, jaki uzyskasz. Stawiając na okna o wyjątkowo dużych przeszkleniach, również będziesz mógł cieszyć się stylowym połączeniem przyrody z wnętrzem domu. Poczucie bycia blisko natury działa na domowników energetyzująco i dodaje sił na każdy kolejny dzień!

Nawet kiedy za oknem pojawia się jesienna, błotnista pogoda, dobrze dobrane okna pozwolą Ci czerpać z tego widoku najlepsze emocje, dając jednocześnie ciepło i przytulność. Wszystko oczywiście za sprawą doskonałej termoizolacyjności okien, które zabezpieczają dom przed każdymi warunkami atmosferycznymi, również tymi ekstremalnymi.

Taras jako przedłużenie salonu

Dokładnie tak! Taras może służyć Ci z powodzeniem jako stylowe przedłużenie powierzchni znajdujących się w domu. Wystarczy postawić na drzwi tarasowe o szerokich przeszkleniach. Ważna jest również wysokość progu, na którą się zdecydujesz. Im ten będzie niższy, tym dokładniejsze połączenie z tarasem uzyskasz.

Ważne jest również to, w jaki sposób chcesz wykonać prace związane z położeniem podłogi. Jeśli ta znajdująca się wewnątrz salonu będzie zbliżona do tej na tarasie, te przestrzenie doskonale się połączą – zwłaszcza latem, kiedy drzwi tarasowe są niemalże całkowicie otwarte!

Rośliny – czy mają znaczenie?

Ciekawą opcją na połączenie przestrzeni ogrodu i salonu jest również postawienie na rośliny. Stawiając na nie nie tylko w ogrodzie, ale również dekorując nimi swój salon, pozwalasz przyrodzie wedrzeć się do środka budynku, tym samym pozwalając na całkowicie zdominowanie wnętrza. To harmonijne połączenie przyrody i nowoczesnego budownictwa.

Dokładając do tego delikatne, punktowe oświetlenie w domu, które pojawi się również na tarasie, zyskujesz połączenie praktycznie doskonałe! Jeśli jednak Twoja działka nie pozwala Ci na wybudowanie szerokich drzwi tarasowych, podobny zabieg możesz przeprowadzić również w przypadku okien.

Podsumowując, to na czym powinieneś skupić szczególną uwagę, aby Twój ogród i dom tworzyły spójną całość to:

  • okna, na które zdecydujesz się postawić,

  • drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami,

  • rośliny wpuszczone do domu,

  • elegancki ogród zimowy.

Mamy nadzieję, nasz artykuł zachęci się do szukania kolejnych inspiracji, aby stworzyć dom swoich marzeń!

Źródło publikacji: https://oknoplast.com.pl/miasta_salony/wroclaw/ na dzień 21.12.2021r.

You might also like More from author

Leave A Reply