Skandynawia niejedno ma imię – zadbaj o bazę w postaci odpowiednich płytek drewnopodobnych we wnętrzu

0

Skandynawski styl w aranżacji wnętrz w Polsce jest kojarzony jedynie z minimalizmem wystroju oraz używaniem drewna w białych kolorach. Jednak tak naprawdę ten styl ma kilka odmian, które – pomimo wspólnych źródeł – różnią się od siebie dość wyraźnie. W tym tekście poznasz dwa różne oblicza stylu skandynawskiego, w których kluczową rolę odgrywają wysokiej jakości płytki drewnopodobne. Sprawdź sam!

Naturalne materiały, funkcjonalność wystroju, brak zbędnych dekoracji… Zapewne doskonale znasz te cechy stylu skandynawskiego. Jeśli zależy ci na odróżnieniu aranżacji Twojego wnętrza, ale jednocześnie chcesz inspirować się skandynawskim klimatem, to zacznij od podstaw, czyli podłogi i ścian. Przydatna może okazać się kolekcja Wood marki KORZILIUS oraz nasze porady aranżacyjne, dzięki którym uzyskasz pożądany efekt i podkreślisz indywidualność swojego mieszkania.

Styl skandynawski w wariancie szwedzkim – minimalistyczna biel oraz wysoka użyteczność

Tubadzin.pl, płytki Wood Work White

Styl skandynawski w wersji szwedzkiej charakteryzuje się przede wszystkim wykorzystaniem białych, naturalnych barw oraz funkcjonalnym sposobem myślenia o aranżacji pomieszczeń. Płytki drewnopodobne Wood Work White pozwolą ci wprowadzić do Twojego salonu lub Twojej łazienki elementy właśnie tej estetyki.

Po pierwsze, płytki zachwycają wybarwieniami o różnych odcieniach, które przywodzą na myśl stylowy, drewniany dom w lesie – dzięki naturalnym skazom biel płytek drewnopodobnych będzie ożywiała wystrój wnętrza. Dodatkowym atutem ich wyglądu jest matowe wykończenie, które sprawia, że płytki wyglądają jakby zostały dopiero co wyniesione z warsztatu stolarskiego…

Po drugie, płytki drewnopodobne z tej kolekcji charakteryzują się wysoką klasą ścieralności, co gwarantuje, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia wynikające z ich codziennego użytkowania. Wysoka jakość płytek pozwala ci zaoszczędzić na ich konserwacji lub ewentualnej wymianie – oto szwedzkie, ekonomiczne myślenie w praktyce!

Styl skandynawski w wariancie duńskim – naturalne kolory drewna i klasyczne kształty

Tubadzin.pl, płytki Wood Shed Natural

W stylu skandynawskim w wersji duńskiej przede wszystkim wykorzystuje się materiały o naturalnej, klasycznej kolorystyce – konsekwentne używanie białego nie jest tu w cenie. Naturalność oraz prostotę do wnętrza łazienki czy salonu pomogą ci wprowadzić płytki drewnopodobne Wood Shed Natural o delikatnym, ciepłym kolorze.

Tubadzin.pl, płytki Wood Shed Natural

Dzięki trzem rozmiarom elementów (1798×230, 1498×230 oraz 1198×190) płytki Wood Shed Natural mogą zostać ułożone na wiele sposobów, w tym klasyczny wzór jodełki, który powiększa optycznie pomieszczenie. Przy aranżacji wnętrz inspirowanej duńską estetyką warto także pamiętać o korzystaniu z kontrastów, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego klimatu. Dlatego właśnie dopełnieniem aranżacji pomieszczenia wyłożonego np. na podłodze płytkami Wood Shed Natural mogą być płytki drewnopodobne Wood Craft Natural o kremowo-białym odcieniu.

Tubadzin.pl, płytki Wood Craft Natural

W salonie w stylu skandynawskim, w którym użyto tego połączenia płytek drewnopodobnych, wystarczy wstawić fotel i kanapę utrzymane w jasnych, pastelowych barwach, aby stworzyć oryginalną, ciepłą aranżację, zachwycającą Twoich gości i domowników.

Po więcej zdjęć płytek drewnopodobnych oraz pomysłów na aranżację wnętrz zapraszamy na www.tubadzin.pl.

You might also like More from author

Leave A Reply