Designerskie żarówki – modny akcent w stylu retro

0

Oświetlenie w aranżacji wnętrz pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale kreuje również nastrój i odgrywa ważną rolę dekoracyjną. Zwolennicy innowacyjnych i niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych mają prawdziwe pole do popisu, ponieważ współcześnie projektanci wnętrz i designerzy wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i ciekawych opraw oświetleniowych. Czy designerskie żarówki sprawdzą się w standardowym mieszkaniu?

W nowoczesnych projektach wnętrz chętnie odchodzimy od zabudowanych opraw i popularnych niegdyś abażurów. Teraz prawdziwym hitem są lampy w formie żarówki – to jeden z najciekawszych trendów oświetleniowych, który swoje korzenie ma w stylu industrialnym.

Żarówka Edisona przeżywa drugą młodość

We współczesnych aranżacjach wnętrz zaobserwować można swoisty trend – zamiast ukrywać rzeczy, które innym mogą wydawać się niedoskonałe, decydujemy się na ich odkrycie. Tak jest między innymi ze źródłem światła, a doskonałym tego przykładem są designerskie żarówki Edisona, które można nazwać swoistym hołdem złożonym temu wynalazcy. Designerzy bardzo często nawiązują do jego projektów, tworząc tym samym niezwykle oryginalne rozwiązania oświetleniowe. Żarówki dekoracyjne w stylu retro doskonale prezentują się zarówno w aranżacji vintage, jak i industrialnej czy nawet eklektycznej.
Żarówki Edisona pasują do niemalże każdego wnętrza, tworząc tym samym niepowtarzalny nastrój. Nie potrzebują wielu dodatków – same w sobie stanowią niezwykłą dekorację. Ich atrakcyjny i niebanalny wygląd zwróci uwagę każdego – nawet osoby, która na co dzień nie przywiązuje zbyt dużej wagi do wystroju wnętrz i designu.

Żarówka retro LED – klimat starych czasów

Żarówki retro LED to powrót do pierwszych, prototypowych szklanych “baniek”, których cechą charakterystyczną był przede wszystkim skręcony w finezyjny kształt drut. Nowoczesności w aktualnej formie dodaje im technologia LED, która niesie ze sobą szereg korzyści, między innymi energooszczędność i możliwość wieloletniego użytkowania – mówi ekspert sklepu Lampy.pl.
Oferowane na rynku modele to nie tylko zwykłe żarówki na kablu, ale również ręcznie polerowany mosiądz, brąz czy inny stop. Takie ciekawe źródło światło nada naszemu wnętrzu zupełnie nowy charakter, wspaniale wkomponowując się w minimalistyczną dekorację, wystrój nawiązujący do stylu retro, a nawet w nowoczesne, designersko urządzone mieszkanie.

Żarówka na kablu – dla ceniących minimalizm

Designerskie żarówki nawiązujące swoim wyglądem do pierwszych projektów Edisona pokochają zwolennicy minimalistycznych i oryginalnych zarazem rozwiązań aranżacyjnych. Do montażu takich żarówek nie potrzeba wiele – wystarczy tylko kabel, który może mieć różny odcień.
Żarówka na kablu daje tak naprawdę niezliczone możliwości komponowania wystroju – można jej użyć jako głównego oświetlenia lub jako dodatkowego źródła światła umieszczonego na przykład w przejściach pomiędzy pomieszczeniami lub też na schodach. Moda na tego rodzaju akcent w stylu retro sprawdzi się nie tylko w naszym mieszkaniu, ale również w kawiarni czy restauracji – podpowiada ekspert sklepu Lampy.pl.
Kultowy wynalazek Edisona – wykorzystywany początkowo jedynie do celów praktycznych – powraca dziś jako designerski element w stylu retro wykorzystywany do aranżacji współczesnych wnętrz. Żarówki na kablu idealnie komponują się nie tylko z pomieszczeniami urządzonymi w stylu vintage, ale pasują również do wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim lub przestrzeni posiadających charakter steampunk design.
Te designerskie żarówki wykorzystać można jako efektowny i oryginalny dodatek do salonu i kuchni, a także jako ciekawy element dekoracyjny sali restauracyjnej. Dekoracyjne żarówki Edisona dostępne są w wielu charakterystycznych kształtach: kuli, podłużnym i klasycznym, który nawiązuje do pierwowzoru. W środku żarówki znajduje się gęste, pionowe uzwojenie – takie samo jak w tradycyjnej żarówce Edisona.

fot. stock.adobe.com/Ezume Images

You might also like More from author

Leave A Reply