Leśny pejzaż w salonie, czyli wieszamy obraz z malowniczym widokiem

0

Gdy aranżujemy przestrzeń, możemy wiele rzeczy zmienić, zatuszować lub podkreślić. Wybierając odpowiednie meble, dodatki i gadżety, zamienimy zwykłą przestrzeń w efektowne i funkcjonalne wnętrze. Pozostaje jednak pytanie, co z widokiem, który rozciąga się z naszych okien. Jeśli nie spełnia naszych oczekiwań, to mogłoby się wydawać, że tak naprawdę niewiele da się z tym zrobić. Możemy jednak odciągnąć naszą uwagę wieszając na ścianie zjawiskowe obrazy na płótnie. Las pełen soczystej zieleni będzie doskonałym rozwiązaniem.

W ciągu naszego życia wielokrotnie zmieniają nam się gusta i upodobania. Podobnie w modzie i w świecie aranżacji wnętrz co sezon pojawiają się nowe trendy. Nie sposób przewidzieć, w jaką stronę pójdzie nasz zmysł estetyki ani co zaproponują nam projektanci czy dekoratorzy. Jednej rzeczy możemy być natomiast pewni – przyroda, natura w swej pierwotnej formie, zawsze będzie urzekać i wzbudzać zachwyt. Jest bowiem niekończącym się źródłem inspiracji. Jeśli więc zastanawiamy się, w jaki sposób ozdobić nasz dom, by prezentował się olśniewająco dzisiaj i za kilka lat, znakomitym rozwiązaniem będzie malowniczy obraz. Las, zaprezentowany na płótnie, pozwoli nam także cieszyć się przepięknym widokiem bez względu na to, gdzie mieszkamy.

Domek w lesie – las w domku

Coraz więcej ludzi zmęczonych jest życiem w metropoliach, w których stale panuje gwar, a niekończący się pośpiech utrudnia normalne funkcjonowanie. Urokliwy domek pod miastem w pobliżu lasu może być idealnym rozwiązaniem, by przynajmniej w weekendy odpocząć od natłoku wrażeń, którego każdego dnia dostarcza nam cywilizacja. Nawet niewielka chatka lub dacza wystarczy, by odciąć się od całego świata. Szum drzew i śpiew ptaków, a także sarny i lisy podchodzące pod nasze okna to przepis na udany wypoczynek. Choć brzmi to tak pięknie, że aż nierealnie, wyczarowanie takiego raju na ziemi jest jak najbardziej możliwe. Jeśli jednak w tym momencie nie mamy takiej ostoi spokoju, zawsze możemy zaprosić przyrodę do naszego domu w mieście. W jaki sposób? Potrzebny nam będzie efektowny obraz z lasem. W ten sposób namiastka przyrody i zachwycający widok znajdą się na wyciągnięcie naszej ręki. Na jaki krajobraz się zdecydować? Możliwości mamy całkiem sporo.

Malowniczy pejzaż w stylu retro

Zaczniemy od propozycji, która pozwoli nam wprowadzić do wystroju sielankowy nastrój. W centrum naszego zainteresowania znajduje się, utrzymany w estetyce retro, obraz. Las, którego wizerunek do złudzenia przypomina starodawną fotografię z albumu, będzie idealnym rozwiązaniem. Takie przedstawienie odznacza się zupełnie unikalnym charakterem, który wynika z nietypowej kolorystyki. Zdjęcia pochodzące z dawnych czasów to nie tylko sepia oraz czerń i biel. Wiele kolorowych już fotografii cechowało się zniekształconą tonacją i delikatnie wypłowiałymi barwami, które wynikały z niedoskonałej jeszcze technologii. Dekoracja, utrzymana w takim właśnie klimacie, przeniesie nas niczym teleport do dawnych, o wiele spokojniejszych czasów. Jaki wybrać obraz? Las we mgle o nieco tajemniczej i magicznej aurze lub malowniczy wschód słońca, rozciągający się nad koronami drzew, będzie doskonałym wyborem.

redro.pl/obrazy/temat/las/

Obraz wyjęty spod pędzla artysty 

A gdybyśmy zdecydowali się na artystyczne obrazy na płótnie? Las w formie malarskiej kompozycji przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom sztuki, ale także każdemu, kto lubi się otaczać pięknymi przedmiotami. Tutaj warto zainspirować się tymi artystami czy tendencjami w historii sztuki, które są nam szczególnie bliskie. Możemy sięgnąć po przedstawienie w akademickim stylu, które z fotograficzną wręcz dokładnością odzwierciedla leśny pejzaż. Inną propozycją jest prosta w wyrazie, ale efektowna grafika, która za pomocą zaledwie kilku kresek jest w stanie oddać nastrój dzikiego krajobrazu. Z kolei idealnym uzupełnieniem delikatnej, nastrojowej aranżacji będzie płótno imitujące malunek wodnymi farbami. Akwarela ma to do siebie, że jest transparentna, dzięki czemu kompozycja odznacza się niezwykle subtelnym charakterem.

Tropiki w umiarkowanym klimacie

Tropikalny klimat na wyciągnięcie ręki? Dlaczego nie. Zagwarantuje nam to odpowiednio dobrany obraz. Las to nie tylko sosny, świerki, brzozy czy klony. Jeśli marzy nam się prawdziwie egzotyczna aura, koniecznie postawmy na takie pejzaże, które wprowadzą do naszego wnętrza wakacyjny klimat. Palmy to dość sztampowe rozwiązanie, dlatego naszą pierwszą propozycją są drzewa bambusowe, które znajdziemy między innymi w Japonii. Taki widok stanie się niezwykle oryginalną ozdobą wnętrza. Jeśli chcemy spotęgować efekt, umieśćmy w pokoju także prawdziwe pędy tej rośliny, które udekorują wystrój swoim wyjątkowym charakterem. Drugim pomysłem są przedstawienia gęstej, soczyście zielonej dżungli, w której pełno jest paproci i wielkich drzew, takich jak hebanowce czy mahoniowce, szczelnie oplecionych lianami. Mając taki krajobraz przed oczami, całkowicie zapomnimy o miejskiej dżungli, która rozciąga się za naszymi oknami!

redro.pl/obrazy/tematy/natura/drzewa/

Obraz z lasem to nie tylko dekoracja wnętrza. To także doskonały przepis na to, by cieszyć się namiastką przyrody tam, gdzie otacza nas przede wszystkim gwar miasta i niekończący się krajobraz betonu. Wybierz malownicze przedstawienie, które najbardziej Cię zachwyca i ciesz się swoją własną oazą spokoju niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.

 

 

 

You might also like More from author

Leave A Reply