Jak zaprojektować nowoczesny ogródek za domem?

0

Właściciele tego niewielkiego zaułka na Notting Hill życzyli sobie, aby ich ogródek przekształcił się w prawdziwą strefę relaksu, przypominającą o gorących wakacjach, spędzonych na Ibizie.

Ogródek tak niewielkich rozmiarów wymagał odpowiedniego zagospodarowania, zwłaszcza że miał służyć sześcioosobowej rodzinie. Za projekt wzięła odpowiedzialność Ana Sanchez-Martin z pracowni Germinate, specjalizująca się w tworzeniu ogrodów w małych przesttrzeniach na terenie Londynu.

Designerka zdecydowała, iż najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie centrum ogrodu pustym. Letnią kuchnię umiejscowiła z boku, a na przeciwległym końcu ogrodu stworzyła kącik wypoczynkowy.

 

Letnia kuchnia. Zródło: poezja-designu.pl

Letnia kuchnia  

 

Rabata wzniesiona z roślinami służy jednocześnie za siedzisko – dzięki temu zbędne są dodatkowe ławki, zajmujące miejsce. Dominująca biel optycznie powiększa obszar.

 

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie. Zródło: poezja-designu.pl

 Kącik wypoczynkowy w ogrodzie

 

Kolorowe akcenty w ogrodzie to meble i zdobiące je poduchy, mozaika na ścianie autorstwa Celii Persephone Gregory oraz roślinność, głównie gatunki zimozielone, takie jak Pittosporum tobira, Melianthus major, Libertia formosa oraz kwitnący na różowo bodziszek ‘Patricia’. Soczyste kolory kwiatów i dodatków kojarzą się z letnim wypoczynkiem i egzotyczną wyspą.

 

Szkic ogrodu w Notting Hill. Zródło: http:www.germinatedesign.com

Szkic ogrodu w Notting Hill. 

 

Projektantka Ana Sanchez-Martin zaproponowała także miniaturowy ogród wertykalny na murze, obsadzony ziołami, który przypomina klientom o ulubionym hotelu w Paryżu. Wakacyjnych akcentów nigdy za wiele…

 

Więcej pięknych ogrodów na www.poezja-designu.pl

poezja-designu.pl

You might also like More from author

Leave A Reply