Ekologiczne doniczki na rozsadę

0

Wykonywanie doniczek do rozsady kwiatów, warzyw lub ziół z gazety lub starych komiksów to świetna zabawa dla całej rodziny. Doniczki są ekologiczne, ponieważ przy ich produkcji przerabiamy zużyty papier. Dodatkowo „wysadzamy” je do ogrodu wraz z rośliną – doniczka szybko sama rozłoży się w glebie umożliwiając korzeniom swobotny wzrost.  W przeciwieństwie do delikatnych kartek gazety lub starych komiksów, grubszy papier wykożystywany do produkcji wkładów do rolek papieru toaletowego lub kuchennych ręczników papierowych nie rozkłada się zbyt szybko po posadzeniu do gleby, co wstrzymuje rozwój korzeni.

 papierowa doniczka

 

Do wykonania doniczek potrzebne będą kartki gazety lub ze starych komiksów, nożyczki i nieduża szklanka lub podobne naczynie.

 

1. Wytnij kartkę z gazety lub starego komiksu tak, aby była wielkości 30cm x 15cm. Zagnij kartkę wdłuż dłuższego boku dwa razy i okręć dookoła szklanki.

2. Zaczep za siebie zagięcia kartki i „ześlizgnij” ze szklanki. Nałuż jeszcze raz na szklankę ale tak, aby dolna część papierowej doniczki luźno wystawała około 3cm poza dno szklanki.

3. Zagnij papier pod spód szklanki i postaw ją pionowo mocno przyciskając dnem zagięty papier. Wyjmij szklankę z papierowej doniczki.

4. Doniczka gotowa! Teraz można wypełnić ją podłożem ogrodniczym i sadzić siewki kwiatów oraz warzyw. A w maju wysadzamy do ogrodnu roślinki wraz z gazetowymi doniczkami.

You might also like More from author

Leave A Reply