Baseny ogrodowe – jaki wybrać?

0

Lato to jeden z tych okresów, kiedy możemy pozwolić sobie na relaks i odpoczynek w zaciszu własnego ogródka. Jeśli na dodatek dysponujemy nieco większą powierzchnią, warto zastanowić się nad zakupem basenu, który umożliwi nam komfort i pozwoli rozładować napięcie po stresującym dniu w pracy. Obecnie na rynku dostępny jest szereg modeli różniących się sposobem montażu. Czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania i jak dopasować je do swoich potrzeb?

Basen ogrodowy – rodzaje

Dmuchane baseny ogrodowe to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań dla dzieci. Modele tego typu są bardzo łatwe w montażu i rozstawieniu. Występują również w wielu różnych rozmiarach, przez co z powodzeniem można dopasować je do wieku malucha i liczby użytkowników. Dużą atrakcją dla dziecka jest dostępność basenów w ciekawych kształtach i kolorach. Dla najmłodszych polecane są wersje mini, które wypełnia się niewielką ilością wody, co gwarantuje bezpieczeństwo. Oprócz tradycyjnych basenów, dostępne są także wodne place zabaw oraz dmuchane materace.

Kolejnym rodzajem są baseny rozporowe, wyróżniające się atrakcyjną ceną. Najczęściej występują w okrągłym kształcie, który utrzymuje się dzięki wodzie wywierającej ciśnienie na ścianki. Z modeli tego typu mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Ich rozłożenie zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Rozporowy basen do ogrodu jest wykonany z materiału PCV, który gwarantuje jego wytrzymałość. Dostępność wielu rozmiarów sprawia, że bez problemu można dopasować dany model do wielkości powierzchni jaką dysponuje użytkownik. Baseny rozporowe mają dmuchany kołnierz, który zwiększa komfort podczas kąpieli, umożliwiając wygodne oparcie się. Jego zaletą jest również łatwość przechowywania, bowiem po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Na rynku dostępna jest również szeroka oferta basenów stelażowych, które wyróżniają się większą wysokością i koniecznością zamontowania niecki basenowej na stelażu z rurek. Modele tego typu są dosyć głębokie, przez co są przeznaczone głównie dla dorosłych i starszych dzieci, mając możliwość pomieszczenia większej liczby osób niż wyżej opisane modele. Do najwyższych basenów najczęściej dołączona jest specjalna drabinka. Montaż jest nieco bardziej czasochłonny, jednak całość nie powinna przekroczyć pół godziny.

Baseny ogrodowe – co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, warto zawczasu przemyśleć w jakim miejscu zostanie on umieszczony, biorąc pod uwagę wędrówkę słońca i brak obecności drzew, które mogą zanieczyszczać wodę opadającymi liśćmi i drobinkami. Do zajętej powierzchni należy dodać około metr wolnej przestrzeni, która umożliwi swobodne wchodzenie i wychodzenie. Samo podłoże musi być proste i czyste. Wielkość basenu powinna być dopasowana do liczby użytkowników. Pamiętajmy, że największe modele będą napełniać się najdłużej. Jeśli zależy nam na zwiększeniu użyteczności basenu, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w szereg odpowiednich akcesoriów takich jak pokrywy, maty czy oświetlenie.

You might also like More from author

Leave A Reply