Malutki ogródek na Dzień Dziecka

0

My dorośli – zapracowani i w pewnym stopniu doświadczeni już życiem, znajdujemy spokój i odprężenie dzięki pracy w ogrodzie oraz obcowaniu z przyrodą. Tą miłością często chcemy ‘zarazić’ nasze dzieci, ale czasami niestety kończy się to podeptaną grządką i zatopionymi roślinami w donicach. Ale pomimo tego, iż minie jeszcze  trochę lat zanim i nasze pociechy znajdą wyciszenie wśród roślin, to już teraz warto zaprosić je do świata ogrodów – a zrobić to polecam za pomocą malutkich ogródków wykonanych w gronie rodzinnym.

Dzieciaki uwielbiają malutkie rzeczy, gdyż wśród nich czują się bezpieczniej niż w dużym, dorosłym świecie.  Malutkie ogródeczki też z pewnością zafascynowałyby Wasze pociechy, szczególnie zrobione wspólnymi siłami z materiałów zebranych w ‘dużym’ ogrodzie. Na zdjęciach przedstawione są 3 pomysły ogródeczków zbudowanych na ozdobnych podkładeczkach o kształcie słonecznika i umocowanych na drewniaych palikach – w ten sposób ogródeczki można zainstalować w ‘dużym’ ogrodzie wśród rabat.

 

Fot. K Bellingham

 

Pierwszy pomysł to wiejski ogródeczek z piękną darnią, płotkiem, bylinami oraz karmnikiem dla ptaków – są w nim nawet nasiona słonecznika czekające na głodnego ptaszka. W drugim ogródeczku (a właściwie kwiaciarni) z żółtej bibuły oraz środeczków przekwitniętych bylin zrobiono kwiatki i powstawiano je do wazoników zrobionych z wydrążonych, wysuszonych i pomalowanych małych tykw.

 

Fot. K Bellingham

 

W trzecim pomyśle wykorzystano zasuszone żółte kwiatki przymocowane do zielonych drucików. Kwiatki wstawiono do maleńkich peruwiańskich portmonetek i doniczki zrobionej z kapelusza słomkowego, które wypełniono wełną i nasionami słonecznika. Prawie wszystkie materiały są naturalne i pochodzą z ogrodu, łąki lub lasu – a pomysłów na wykonanie takich malutkich ogródeczków może być tysiące. Zaprasam wszystkich do świetnej zabawy i życzę radosnego Dnia Dziecka!

You might also like More from author

Leave A Reply