Wiosenne kwiaty cebulowe w odcieniach bieli

0

Rośliny cebulowe, które zakwitają wiosną w naszych ogrodach potrzebują zimowego przechłodzenia, aby wykształcić i rozwinąć pąki kwiatowe. Dlatego koniecznie należy posadzić je jesienią, aby zimę spędziły na rabacie lub w dobrze zabezpieczonej przed mrozem donicy. Kwiaty cebulowe to świetne rośliny dla niecierpliwych, ponieważ już w pierwszym sezonie pokazują pełnię swoich możliwości, kwitną obficie i niezawodnie.

ogród cebulowy w bieli

Z tego powodu w krótkim czasie można za ich pomocą stworzyć całkowicie skończony wiosenny ogród, o czym można przekonać się podróżując do holenderskiego ogrodu pokazowego Keukenhof. Ten wielohektarowy park – ogród co roku zmienia soje oblicze i zawsze wygląda imponująco właśnie dzięki wiosennym cebulkom.

Sklep Na Ogrodowej

Tę zdolność kwiatów cebulowych do szybkiego kwitnienia warto wykorzystać w ogrodzie przydomowym do efektownych zmian aranżacji. Wiosenny ogród o kwiatach w odcieniach różu w ciągu jednego sezonu może stać się ogrodem białym albo niebieskim. Rabaty w intensywnych barwach można łatwo zamienić na romantyczne pastelowe nasadzenia.

ogród cebulowy w bieli

Różnorodność dostępnych gatunków i odmian cebulowych pozwala na realizację prawie dowolnego pomysłu kolorystycznego. Przepięknie wyglądają np. kompozycje jednobarwne, bazujące na zróżnicowaniu kształtu kwiatów i wysokości poszczególnych roślin.

ogród cebulowy w bieli

Bardzo elegancko wygląda np. ogród w bieli, do którego możemy zastosować nasadzenia z przebiśniegów, białych szafirków, różnych cebulic i oczywiście narcyzów i tulipanów. Kwitnącym wczesną wiosną cebulowym warto zapewnić właściwe tło, np. w postaci żywopłotów i rzeźb bukszpanowych oraz bylin wcześnie rozwijających liście. 

Zdjęcia: ibulb

You might also like More from author

Leave A Reply