Wiosenne kompozycje kwiatowe

0

Tulipany i hiacynty to jedne z najbardziej popularnych roślin kwiatnących wiosną. Naturalnie są również gwiazdami tego sezonu jeśli chodzi o zastosowanie w kompozycjach oraz bukietach. Często towarzyszą im inne wiosenne kwiaty, np: szafirki, prymulki, ciemierniki czy narcyzy.

Po smutnej szarej zimie, świetnie wyglądają kompozycje stworzone ze zdecydowanych kolorów –  na zdjęciach widać, jak niebieskie hiacynty i różowe tulipany uzupełniają delikatne kwiatki prymulek oraz ciemierników. Nawet zwykłe cebule wyglądają atrakcyjnie w ich towarzystwie.

Wiosenne kompozycje dzięki hiacyntom są pysznie pachnące. Pasują one do różnych stylów i roślin. Cięte, długo zachowują świeżość w wazonie, a te w doniczkach można po przekwitnięciu z powodzeniem posadzić do ogrodu aby zakwitły już w następnym roku. Hiacynty doskonale wyglądają w bukietach, ale najczęściej prezentuje się je  „bez towrzystwa” w  szklanym wazonie lub nawet ładnym słoiczku czy szklaneczce. Kupując bukiet z hiacyntów ciętych należy dodać do wody specjalną odżywkę do ciętych kwiatów cebulowych. Hiacynty w domu należy ustawiać z dala od przeciągów i mis z owocami, ponieważ skraca to ich trwałość. Są dostępne w kwiaciarniach od listopada do kwietnia.

You might also like More from author

Leave A Reply