W barwach lata – romantyczny ogród w Dorset

0

Pełne barw, naturalistyczne rabaty w tym wiejskim ogrodzie wyglądają malowniczo zarówno w letnie, słoneczne popołudnie, jak i w mglisty poranek.

 

Romantyczny ogród w Dorset

 

Ten kawałek pięknej ziemi w angielskim hrabstwie Dorset należy do Bena Pentreatha. Na co dzień designer wnętrz, żyjący w pośpiechu w wielkim mieście, w weekendy zapalony ogrodnik, który poszukuje nowych roślin na swoje klomby.

 

Romantyczny ogród w Dorset

 

Kiedy projektant nabywał posiadłość przed kilku laty, dom był kompletnie opustoszały, a ogród zarośnięty i zaniedbany, w którym krzewy dawno zamieniły się w drzewa. Dziś ten zakątek przedstawia zupełnie inne oblicze. Kwitną tu dalie, malwy, irysy, naparstnice, łubiny oraz wiele innych roślin, dzięki którym ogród nabiera nowych barw i kształtów o każdej porze roku.

 

Romantyczny ogród w Dorset

 

Wyjątkowo jest tu zwłaszcza latem – zakątek warzywny ma wiele do zaoferowania, a czerwień malw i dalii wręcz zjawiskowo kontrastuje z żywą zielenią trawy. I nawet mgła o poranku potrafi dodać splendoru tej aranżacji. Spowity mglistą aurą ogród prezentuje się nadzwyczaj romantycznie.

 

Romantyczny ogród w Dorset

 

 

Więcej pięknych ogrodów tutaj:

laj 

You might also like More from author

Leave A Reply