Oranżowy Królewski Dzień w Holandii

0

Holendrzy lubią się bawić i świętować, co najlepiej widać w czasie Królewskiego Dnia (King’s Day), obchodzonego pod koniec kwietnia. W tym dniu cała Holandia przybiera barwę pomarańczową, a jej mieszkańcy biorą udział w rozlicznych paradach, koncertach, pokazach, wystawach i jarmarkach. W tym czasie nawet holenderska rodzina królewska uczestniczy w starannie zaplanowanych atrakcjach.

Świętowanie w Holandii nie może się oczywiście obejść bez przygotowania kompozycji florystycznych, najlepiej z kwiatów cebulowych. W zeszłym roku z okazji Dnia Królewskiego powstała m.in. aranżacja, którą prezentujemy na zdjęciach. Trudno odmówić temu pomysłowi rozmachu i dbałości o szczegóły.

Liściowa suknia

Na tle takiej zieleni pomarańczowe kwiaty bedą świetnie widoczne Fot. ibulb

Fascynująca, ciemnozielona suknia z pomarańczowymi (a jakżeby inaczej) wzorami z daleka wygląda jak dzieło utalentowanego stylisty. Dopiero z bliska widzimy, że całość składa się z ulotnej żywej zieleni i starannie wplecionych pomarańczowych kwiatów. A więc na bal karnawałowy się nie przyda, ale wrażenia wzrokowe niezapomniane! 

You might also like More from author

Leave A Reply