Ogrodnicza moda na Chelsea Flower Show 2014

1

Jaki strój zakładamy, kiedy trzeba wziąć się za prace ogrodowe? Ano, zwykle niezbyt elegancki. Raczej jest to garderoba, której nie jest żal zabrudzić albo naderwać niepokornym kolcem lub gałązką. Bo przecież najważniejsza jest wygoda i swoboda ruchów – praca w ogrodzie to niezła gimnastyka dla naszego ciała. I w zasadzie nie ma tu potrzeby zmian.

Potrzeby nie ma, ale możliwość  jest. O tym, że w ogrodzie można nosić nie tylko wyciągnięte bluzki i przetarte spodnie można było się przekonać na ostatniej wystawie w Londynie. Na kilku stoiskach zaprezentowano bardzo ciekawe stroje ogrodnicze, szczególnie dla kobiet. Od naszej codziennej garderoby odróżnia je rodzaj materiału, z jakiego je wykonano oraz ogromna ilość dodatkowych uchwytów i kieszeni, gdzie bez problemu zmieszczą się najpotrzebniejsze w danej chwili narzędzia. Ogrodnicze spodnie, bluzy i bluzki są luźne w kroju i wyglądają nie tylko na bardzo wygodne, ale na pierwszy rzut oka widać też, że wykonano je z dość mocnego materiału, bardziej odpornego na przedarcia. Stonowana kolorystyka, dużo wzorów roślinnych i szarości zapewnia dobry kamuflaż dla drobnych zabrudzeń zarówno ziemią, kurzem jak i sokiem roślin.

 

Buty do ogrodu

 

Ogrodowa moda to nie tylko ubrania, ale też buty, a szczególnie niezbędne w każdym ogrodzie kalosze, i także nakrycia głowy i rękawice ochronne. Jeśli nie jest nam wszystko jedno, jak wyglądamy przy pracach ogrodowych, to warto zainspirować się pokazanymi na zdjęciach pomysłami. Jak widać, ciekawe stroje do pracy w ogrodzie można kupić, a jeśli się potrafi, uszyć samemu. Będą z pewnością ładne i funkcjonalne, i niewątpliwie zwiększą nasz poziom zadowolenia, z własnego wyglądu oczywiście.

You might also like More from author

1 Comment

Leave A Reply