Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej – na co postawić?

0

Zastosowanie myjek ciśnieniowych jest bardzo szerokie. Można ich użyć na przykład do usuwania zanieczyszczeń z kostki brukowej. Na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia do tego zadania? Przede wszystkim na moc i ciśnienie, bo to parametry głównie przyczyniające się do skuteczności usuwania zabrudzeń z różnych powierzchni.

Myjka ciśnieniowa do kostki – duża moc i wysokie ciśnienie

Na rynku znajdziesz wiele modeli myjek ciśnieniowych, które teoretycznie mogłyby sprawdzić się przy czyszczeniu kostki brukowej. Tak naprawdę jednak musisz pamiętać o tym, aby wybrać urządzenie o odpowiednio wysokiej mocy i ciśnieniu. Tylko wtedy nawet trudne zabrudzenia zostaną całkowicie usunięte, a powierzchnia kostki będzie wyglądać, jak nowa. Wybierając mocne urządzenia, masz szansę pozbyć się, takich zanieczyszczeń jak na przykład tłuste plamy po grillu z przyjaciółmi, a nawet wyrastający mech czy trawę, która zawsze znajdzie niewielką szczelinę, aby wyrosnąć.

Świetnym wyborem może okazać się myjka ciśnieniowa marki Karcher, producenta dbającego o swoich klientów od lat. Gdy postawisz na odpowiednio mocne i oferujące wysokie ciśnienie urządzenie niemieckiej produkcji, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pozbędziesz się najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń. To jednak nie wszystko, myjki o wysokiej mocy mają wszechstronne zastosowanie. Sprawdzą się również przy myciu elewacji, ale tylko tej o trwałej fakturze. Taki sprzęt wykorzystasz również do mycia samochodu, tarasu, a nawet okien, gdy ustawisz lancę w odpowiedniej odległości od szyby. Jak to możliwe? Tutaj przechodzimy do drugiego punktu naszego artykułu, czyli do wyboru pomiędzy myjką ciśnieniową marki Karcher w wersji domowej i profesjonalnej.

Domowa czy profesjonalna – jaką myjkę wybrać?

Producenci myjek ciśnieniowych w tym właśnie firma Karcher proponują swoim klientom dwa rodzaje tych urządzeń. Pierwszy z nich jest bez dwóch zdań tańszy, generuje zdecydowanie mniejsze ciśnienie, idealny do domowego użytku. Drugi z kolei to wersja profesjonalna, cięższa, większa, ale za to bardzo mocna. Co wybrać? Najlepiej coś z górnej półki myjek domowych. Możesz się wtedy spodziewać odpowiednio wysokiej mocy, ale i kompaktowych wymiarów, wielu dodatkowych akcesoriów czy skuteczności w usuwaniu trudnych i tych lżejszych zabrudzeń. Taka myjka ciśnieniowa Karcher na Erprixkarcher24.pl dostępna jest w rozsądnej cenie. Warto skorzystać z oferty tego oficjalnego dystrybutora niemieckich urządzeń. Modele profesjonalne, jak sama ich nazwa wskazuje, nie sprawdzą się w domowych warunkach. Mogłyby narobić więcej szkód niż przynieść korzyści

Najważniejsze parametry wyboru myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa marki Karcher usuwająca wszelkie zanieczyszczenia z kostki, jak już wiesz, powinna mieć odpowiednią moc i generować wysokie ciśnienie. Jednak to nie jedyne parametry, na jakie powinieneś zwracać uwagę przy zakupie tego urządzenia. Warto dobrze to przemyśleć i postawić na sprzęt o długim przewodzie zasilającym, jeśli jest to myjka elektryczna. Z drugiej strony przewód doprowadzający wodę do lancy także powinien mieć odpowiednią długość najlepiej kilku metrów. Dzięki temu na przykład usuniesz zanieczyszczenia z kostki wokół domu bez konieczności przepinania myjki lub używania zewnętrznego przedłużacza. Wybierając sprzęt, sprawdź także jaką ilość wody zużywają na godzinę oraz czy oferują jej podgrzewanie, co zwiększy skuteczność usuwania tłustych zabrudzeń.

K7 Compact – idealna do kostki i nie tylko!

Idealnym kandydatem do miana skutecznego poskramiacza zabrudzeń na kostce brukowej jest myjka K7 Compact marki Karcher. Producent zadbał tutaj o odpowiednio wysoką moc wynoszącą dokładnie 3kW, co w porównaniu do wielu innych modeli domowych jest wynikiem wyższym o blisko 1kW. Ciśnienie maksymalne w przypadku tego urządzenia to 180 barów, ciężar to zaledwie 16 kilogramów, a wydajność tłoczenia wynosi 600 litrów na godzinę. To niewielki model z silnikiem chłodzonym wodą i wbudowanym filtrem wody. W zestawie z myjką znalazło się kilka ciekawych akcesoriów, takich jak dysza rotacyjna do wyjątkowo uciążliwych zabrudzeń czy lanca Vario-Power o bezstopniowej regulacji ciśnienia. Nie zabrakło dozownika na detergent, który ułatwi usuwanie zanieczyszczeń z każdej powierzchni nie tylko kostki brukowej.

You might also like More from author

Leave A Reply