Akcesoria ogrodowe, które przydadzą się podczas jesiennych prac w ogrodzie

0

Pielęgnacja ogrodu to niełatwe zadanie, jednak efekt może być bardzo satysfakcjonujący. W jakie narzędzia należy się zaopatrzyć?

Narzędzia do ogrodu

Praca w ogrodzie wymaga wielu poświęceń – często musimy spędzić sporo czasu na usuwaniu chwastów, podlewaniu roślin i innych czynnościach. Jesienią musimy dodatkowo pozbyć się opadniętych liści i zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Kiedy jednak widzimy ostateczny efekt naszego wysiłku, możemy z dumą stwierdzić, że czas ten nie poszedł na marne. Żeby nie marnować energii ani nie dokładać sobie dodatkowych godzin na pielęgnację naszych roślin i trawników, warto pomyśleć nad narzędziami, które zwiększą efektywność pracy. Jak wybrać odpowiednie akcesoria ogrodowe i gdzie ich szukać? Co tak naprawdę będzie nam potrzebne podczas pracy w ogrodzie?

Warto zacząć od spraw najbardziej podstawowych. Oczywiście konieczne będzie posiadanie szpadla, grabi czy motyki – należy jednak pamiętać o tym, by zaopatrzyć się w narzędzia z wyższej półki. Warto traktować zakup narzędzi ogrodowych jako inwestycję na przyszłość. Jeżeli zadbamy o dobór łopaty czy szpadla z wysokiej półki będziemy mogli cieszyć się wygodną pracą przez wiele sezonów – długoterminowo jest to lepszy wybór niż coroczne wymienianie mało wytrzymałych produktów.

Co przyda się podczas jesiennych prac ogrodowych?

Jesień stawia przed ogrodnikami szereg nowych wyzwań. Nasz klimat zapewnia piękne widoki w tej porze roku, jednak musimy przy tym pamiętać o zbliżającej się zimie. Jednym z najważniejszych zadań będzie pozbycie się liści opadających z drzew. Praca z grabiami może być czasochłonna – znacznie lepszym wyborem będzie dmuchawa do liści, która pozwoli poradzić sobie z tym w kilka minut. Ciekawą opcją może okazać się także zamiatarka.

Wrzesień i październik to także odpowiedni czas na użyźnianie gleby i przycinanie żywopłotu. W tej kwestii pomocne będą akcesoria takie jak glebogryzarka oraz nożyce z silnikiem mechanicznym. Nieco później nadchodzi czas na ostatnie koszenie trawy – warto zainwestować w sprzęt, który będzie sprawnie funkcjonować w chłodniejszych warunkach. Możemy postawić na klasyczną kosiarkę spalinową, wygodny traktor ogrodowy lub urządzenie zasilane prądem. Część urządzeń oferuje ponadto funkcję zbierania i rozdrabniania suchych liści – to dodatek, który z pewnością docenimy w jesiennych miesiącach.

Filozofia Zero Waste

Czy wiesz, czym jest filozofia Zero Waste i dlaczego warto ją poznać? Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas – ekologia ma ogromne znaczenie dla naszej planety. Warto zastanowić się nad umieszczeniem w naszym ogrodzie kompostownika. Filozofia Zero Waste skupia się przede wszystkim na ograniczeniu produkcji odpadów. Obecnie wyrzucamy tony śmieci, jednak część z nich może jeszcze przydać się w miejscach innych niż wysypisko.

Kompostowanie roślin i odpadków kuchennych to jeden z kilku kroków, które warto podjąć, by dbać o naszą planetę. Według badań zakup kompostownika może ograniczyć objętość produkowanych śmieci nawet o kilkadziesiąt procent. Możemy je następnie wykorzystać w roli nawozu – to świetny sposób, by połączyć filozofię Zero Waste z pracami ogrodowymi. Co jednak najważniejsze, nie wymaga to z naszej strony niemal żadnego wysiłku – wystarczy nabyć kilku prostych nawyków.

You might also like More from author

Leave A Reply