Ogród przed zimą: 4 rzeczy, o których warto pamiętać

0

Masz ogród na końcu miasta lub działkę letniskową? Sprawdź, o czym pamiętać przed zamknięciem letniska na zimę. Podpowiadamy ważne punkty dla rekreacyjnych nowicjuszy. Sprawdź koniecznie, by wiosną nie być zaskoczonym.

Październik, w tej chwili nawet już listopad czy początek grudnia, to czas, gdy wszystkie domki letniskowe widzimy z zamkniętymi okiennicami. Letnicy wracają do miast, domki zamykają i wracają dopiero na wiosnę. Jeśli jesteś nowicjuszem w tym temacie, działkę rekreacyjną masz od niedawna, to sprawdź, o czym nie zapomnieć przed zimą.

Pamiętaj o wodzie

Pierwszą rzeczą, która należy zrobić przed zimowym wyjazdem jest spuszczenie wody i dokładne zakręcenie zaworów. W tym przypadku nie wolno zapomnieć o zewnętrznych kranach ogrodowych oraz zabezpieczeniu ewentualnych podliczników. Należy je solidnie ocieplić, by krany nie popękały – często powierzchowne tylko pękniecie skutkują pęknięciami w rurach. Wymiana instalacji może wiele kosztować, zatem lepiej przed zimą sprawdzić wszystkie ujęcia wody. Czym ocieplić? Może być to kawałek wełny mineralnej czy styropianu.

Zabezpiecz sprzęt ogrodowy

Drugą bardzo ważną rzeczą jest zabezpieczenie wszystkich sprzętów ogrodowych. Sprzęty ogrodowe powinny przed zimą przejść przegląd oraz powinno się je schować w odpowiednim, zabezpieczonym przez działaniem czynników zewnętrznym miejscu. Należy schować kosiarkę, wąż ogrodowy, wszystkie grabie i inne narzędzia ogrodnicze.

Jeśli nie posiadacie pomieszczeń gospodarczych, można rozważyć zakup specjalnych domków. Domki na działkę wykonywane są z solidnego drewna, dostępne są narzędziownie w wielu rozmiarach. Ich wielkość można dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo wyglądają bardzo estetycznie, a ich cena nie jest zbyt wysoka. Bardzo dobrym przykładem domków, które świetnie radzą sobie w polskich warunkach jest firma https://www.domki-sodas.pl/

Tutaj warto również mieć na uwadze rośliny, które znajdują się na zewnątrz. Przed zimą warto zrobić dokładny przegląd i sprawdzić, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed mrozem.

Chroń swoje meble przed wpływem śniegu i wilgoci

Trzecią ważną czynnością jest zabezpieczenie mebli ogrodowych oraz tkanin. Pozostawione samym sobie drewniane stoły i ławy przez zimę bardzo szybko się zniszczą. Tutaj sprawdzi się idealnie duży pokrowiec lub ochronna tkanina. Jeśli natomiast będziecie planować zakup domku na działkę w celu przechowywania narzędzi, można wybrać nieco większy model – by zmieścił również meble, doniczki, parasole oraz inne akcesoria.

Dokładnie zamknij swoją nieruchomość

O czym jeszcze lepiej nie zapomnieć? Przede wszystkim o dokładnym zamknięciu nieruchomości. Jeśli nie zamierzacie zimą odwiedzić działki a w pobliżu nie ma sąsiadów, którzy mieszkają obok na stałe, lepiej będzie również skorzystać z usług firmy ochroniarskiej lub przynajmniej zaplanować regularne wizyty.

You might also like More from author

Leave A Reply