Ogród Botaniczny we Wrocławiu

0

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego to wspaniałe miejsce do wypoczynku i pogłębiania wiedzy o roślinach. Położona w centrum miasta oaza zieleni i spokoju przyciąga wielu zwiedzających, którzy mogą podziwiać ponad 11 tysięcy odmian i gatunków roślin gruntowych i szklarniowych. O niezwykłej atmosferze panującej w ogrodzie decyduje piękno zabytkowego sąsiedztwa w postaci historycznych budowli Ostrowa Tumskiego, w tym między innymi nastrojowego kościoła Św. Krzyża.

Założony w 1811 roku ogród zajmuje ponad 7 ha powierzchni. Pod względem organizacyjnym wchodzi w skład Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, a z jego zasobów korzystają także studenci  Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Na terenie ogrodu wydzielono tematyczne obszary obejmujące m.in. bogatą kolekcję roślin ozdobnych (wiosną to przepięknie kwitnące piwonie i kosaćce) oraz  alpinarium z roślinami skalnymi, arboretum, kolekcję sukulentów, kolekcję roślin wodnych i bagiennych  oraz w szklarniach rośliny tropikalne i subtropikalne.

Zatem zwiedzając zabytkowe centrum Wrocławia nie zapomnijmy o wizycie w tym przepięknym ogrodzie botanicznym, gdzie odpoczynek od wielkomiejskiego gwaru łatwo połączyć z podziwianiem bogatego świata roślinnego. Przy odrobinie szczęścia można wtedy również trafić na ciekawą imprezę kulturalną, np. koncert, prezentację roślin lub wystawę.

You might also like More from author

Leave A Reply