Ogród Botaniczny w Dreźnie

0

Ogród Botaniczny w Dreźnie został założony w 1820 roku. Obecnie zajmuje ponad 3 ha i jest jednym z oddziałów drezdeńskiego Uniwersytetu Technicznego. Przez lata zgromadzono w nim około 10 tysięcy gatunków i odmian roślin z różnych stref klimatycznych – zatem każdy znajdzie tam coś ciekawego. Na terenie ogrodu znajdują się trzy cieplarnie, w których prezentowane są okazy roślin tropikalnych i subtropikalnych z terenów Ameryki, Afryki i Azji.

Na dokładne obejrzenie ogrodu trzeba poświęcić sporo czasu, i z pewnością nie można pominąć wilgotnej szklarni tropikalnej, gdzie znajduje się akwarium z roślinami wodnymi. Tam możemy zobaczyć m.in. ogromne liście viktorii królewskiej (Victoria amazonica – gatunek byliny z rodziny grzybieniowatych) z Ameryki Południowej i zadziwiające niebieskie lilie wodne (Nymhaea caerulea) pochodzące z Egiptu.

Bardzo ciekawie wygląda również bogata kolekcja kaktusów i sukulentów zimą osłaniana od deszczu i chłodów foliowym namiotem, latem prezentowana na wolnym powietrzu.

W głębi ogrodu znajduje się alpinarium, kolekcja roślin śródziemnomorskich oraz bardzo bogaty zbiór bylin i roślin jednorocznych. Na licznych poletkach uprawnych pokazane są także wszelkie rośliny wstępujące dziko w Saksonii i Turyngii, w praktyce także na dużym terenie Polski. Możemy tam odszukać wiele roślin znanych z naszych łąk i lasów i wreszcie poznać ich nazwę.

Ogród znajduje się niedaleko historycznego centrum Drezna, w bezpośrednim sąsiedztwie futurystycznego budynku pokazowej fabryki Volkswagena. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Zobacz Drezdeński Ogród Botaniczny w naszej GALERII.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

You might also like More from author

Leave A Reply