Małosolne pyszności

0

Ila z bloga MOJA PRZYSTAŃ uwielbia długie spacery, polne kwiaty i śpiew ptaków. Uwielbia także robić małosolne ogórki, gdyż kojarzą jej się z ciepłym latem i słońcem, są smaczne i pasują do wszystkiego. Specjalnie dla Na Ogrodowej autorka pięknego bloga dzieli się swoim przepisem.

 

Latem nie może ich zabraknąć na moim stole, co kilka dni robię nowe, bo bardzo szybko znikają. Uwielbiam już takie po kilku godzinach od zaprawienia ale i takie, gdy staną się kiszone. Najfajniejsze jest to, że banalnie szybko i prosto się je robi. Mam sprawdzony od kilku lat przepis i zawsze są smaczne, choć wydaje mi się, że nie da się ich zepsuć. Najważniejsze to porządne gliniane lub szklane naczynie, sól kamienna i koper. Do moich ogórków używam tylko kwiatów kopru, bo one nadają całego aromatu.

 

Aby zrobić dwa litrowe słoiki będą potrzebne:

1 litr wody

1 kg. ogórków

płaska łyżka soli kamiennej

kwiaty kopru

8 ząbków czosnku

kilka ziarenek ziela angielskiego

kilka listków laurowych

 

Do wrzącej wody wsypujemy sól i mieszamy aż się rozpuści. W słoiku ciasno układamy ogórki, przekładamy koprem. Po zapełnieniu słoika ogórkami dodajemy ziele, czosnek i listek laurowy. Zalewamy wszystko wodą i szczelnie zamykamy. Po kilku godzinach ogórki są gotowe. SMACZNEGO!

You might also like More from author

Leave A Reply