Hampton Court Palace Flower Show 2015

0

Między 5 a 10 lipca w Hampton pod Londynem odbyła się kolejna edycja kwiatowego show, organizowanego przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Letnia wystawa zieleni już za nami, pozostały miłe wspomnienia oraz masa inspirujących pomysłów, w jaki sposób zagospodarować nasz przydomowy ogródek. Prawdziwym hitem tego roku okazały się ogrody przyjazne dzikiej naturze, z takimi roślinami jak jasieniec trwały ‚Blaulicht’ bądź kocimiętka ‘Walker’s Low’, które atrakcyjne są zwłaszcza dla pszczół. Ze znanych nam nasadzeń popularnością cieszyły się również naparstnice, begonie, a także ponadczasowe lawendy i szałwie, które nadadzą każdemu miejscu śródziemnomorskiego charakteru. Publiczności najbardziej podobał się niewielki zakątek z roślinami wykorzystywanymi w medycynie naturalnej, zaprojektowany z myślą o kobietach. Tegoroczne show w Hampton udowodniło, iż modne są znów ogrody naturalne, obfitujące w barwy lata.

Hampton Court Palace Flower Show 2015

Złoty medalista i najlepsza aranżacja w kategorii „Best World Garden” – rajski ogród, który ukazuje bogactwo tureckiej flory, tym samym zachęcając do odwiedzenia tego kraju.

  

Hampton Court Palace Flower Show 2015

Rustykalny ogród dla miłośnika ptaków z wiklinowym siedziskiem imitującym gniazdo, ptasimi budkami oraz rumiankowym trawnikiem. 

  

Hampton Court Palace Flower Show 2015

 Zachęcająca do relaksu oraz przyjazna ptakom i pszczołom, idelna aranżacja dla lubiących majsterkować ogrodników.



Zdjęcia z wystawy Hampton Court Flower Show 2015 można zobaczyć w naszej

GALERII DNIAzapraszamy.

 

Więcej fascynujących opowieści o pięknych ogrodach na stronie poezja-designu.pl

laj

You might also like More from author

Leave A Reply