(Przed)ogródki pokazowe na wystawie Zieleń to Życie 2015

0

Organizatorzy tegorocznej wystawy Zieleń to Życie przedstawili kilka niewielkich, ale ciekawych aranżacji ogrodniczych. Nareszcie. Choć same rośliny, prezentowane na stoiskach szkółkarzy też przyciągają wzrok i budzą radość w sercach ogrodników, jednak wiele osób szuka pomysłów i inspiracji, których impreza tej rangi powinna dostarczyć. W tym roku w ramach konkursu na projekt i realizację przedogródka, kilka zespołów projektowych architektury krajobrazu przygotowało swoje pomysły na urządzenie zwykle niewielkiej, ale ważnej ogrodowej przestrzeni znajdującej się przy wejściu do domu. Realizacje zostaną ocenione przez jury, ale zwiedzający też mogą głosować wybierając wg swojego uznania najpiękniejszą aranżację. Wkrótce przekonamy się, czy oceny fachowców i hobbystów będą zgodne. Popatrzmy teraz, jakie pomysły zaprezentowali architekci.

Ogród „Włącz wyobraźnię”
Autor: OGRODOWA SCENERIA
Przeogródek dla domu jednorodzinnego w układzie szeregowym z soczystym trawnikiem i rabatą bylinową. W kompozycji wykorzystano naturalne materiały, drewno, kamień, piasek. Działkę przyjemnie zacieniają dwa wiązy. Intensywnie fioletowe donice i brązowożółte ławki mocno kontrastują na tle bujnej roślinności.

włącz wyobraźnię

włącz wyobraźnię włącz wyobraźnię

włącz wyobraźnię

Projekt „Ogród snu”
Autor: GARDEN CONCEPT
W aranżacji ciekawie połączono rośliny i elementy industrialne, takie jak skorodowane fragmenty maszyn czy zwykłe żelazne pręty. Obecność tego typu przedmiotów w aranżacji ogrodowej raczej zaskakuje, ale nie budzi dysonansu. Brązowy kolor skorodowanej stali dobrze komponuje się z trawami i dzikimi roślinami sucholubnymi, które przy niedostatku wody też nabierają stonowanej, jakby „przykurzonej” barwy.

ogród snu

ogród snu ogród snu

ogród snu

 

Zobacz następne przedogródki.

You might also like More from author

Leave A Reply