Monochromy na konkursie IGPOTY

0

Konkurs fotograficzny International Garden Photographer of the Year jest każdego roku jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie ogrodnicznym. Organizowany przez Królewski Ogród Botaniczny w Kew ściąga uwagę miłośników pięknej fotografii, roślin oraz ogrodów ze wszystkich kontynentów – również z Polski. Jedna z czytelniczek naszej witryny, Pani Ewa – zajęła drugie miejsce w kategorii ‘Piękne Ogrody’ w ostatniej edycji konkursu z fotografią pt. ‘Wiosna w Ogródkach Działkowych’. Gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałą inspirację!

W tym roku konkurs, nazywany zazwyczaj w skrócie IGPOTY 2013 odbywa się ponownie. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do brania udziału. Fotografie oceniane będą w ośmiu kategoriach:

* The Beauty of Plants

* Wildflower Landscapes

* Greening the City

* Beautiful Gardens

* Wildlife in the Garden

* Trees, Woods, Forests

* Breathing Spaces

* The Bountiful Earth

 

Dodatkowo organizatorzy stworzyli nową katygorię pt. ‘Monochrome’ – czyli fotografie czarno-białe oraz w jakimkolwiek jednym kolorze. Prace nadsyłane na konkurs w zeszłym roku dowiodły, jak kreatywne i urokliwe mogą być fotografie w tej kategorii.

 

Fot. http://www.igpoty.com/

 I-sze miejsce w kategorii Monochrome IGPOTY 2012. Fotografia pt. 'Lilac Rose’.

Autor: Annemarie Farley

 

Fotografie na konkurs w kategorii ‘Monochrome’ należy przesyłać do 30go kwietnia 2013 roku. Jest to pierwsza kategoria rozpatrywana przez jury w tegorocznym konkursie. Na konkurs można wysłać jedną fotografię lub temetyczne portfolia składające się z 6 prac. Wszystkie informacje na temt konkursu, nagród oraz dat nadsyłania prac znajdują się tutaj: igpoty.com

 

Fot. http://www.igpoty.com/

 II-gie miejsce w kategorii Monochrome IGPOTY 2012. Fotografia pt. 'Breezy Allium.

Autor: Sarah-fiona Helme

 

You might also like More from author

Leave A Reply