Krzesła ogrodowe – inspiracje na nadchodzący sezon

0

Lato nadchodzi wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas porzucić wszelkie wymówki i przestać odkładać na później urządzanie strefy wypoczynkowej pod chmurką. Jeśli macie jakiekolwiek plany z tym związane, które jeszcze nie doczekały się realizacji, to jest to ostatni dzwonek, aby poczynić kroki w tym kierunku i zorientować się w aktualnych trendach outdoorowych. Aby was nieco zainspirować przygotowaliśmy poradnik, a w nim najmodniejsze krzesła ogrodowe w sezonie wiosna-lato 2021.

Modne krzesła ogrodowe 2021: sprawdź, jakie modele proponują producenci

Już niedługo będziemy mogli delektować się piękną aurą i korzystać z uroków słonecznej pogody na zewnątrz, czego najlepszą zapowiedzią są kolejne premiery najnowszych kolekcji mebli ogrodowych. Jakie krzesła ogrodowe opanują w tym roku przydomowe przestrzeni i będą najbardziej na topie? Które z nich warto zaprosić do salonu lub jadalni pod chmurką? Aktualne trendy outdoorowe czytelnie pokazują tendencje, które będą wiodły prym w tegorocznych aranżacjach ogrodowych, tarasowych i balkonowych.

Oprócz wykorzystywanego na szeroką skalę aluminium, spotkamy tutaj dobrze już znane plecionki, drewno egzotyczne w różnych odmianach, a także tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Choć materiały te różnią się między sobą wyglądem i właściwościami, to łączy je szacunek dla Matki Natury i zasobów naturalnego środowiska. Ekologia coraz mocniej wkracza w nasze codzienne życie i ma to swoje wyraźne odzwierciedlenie w rozwiązaniach proponowanych przez producentów. Zobaczcie, jakie krzesła ogrodowe będą modne w sezonie wiosna-lato 2021.

Aluminiowe krzesła ogrodowe – nowoczesna alternatywa dla żelaza i metalu

Musicie wiedzieć, że nie bez powodu zaczynamy nasze zestawienie od krzeseł ogrodowych wykonanych z aluminium – to teraz najbardziej popularne i najliczniej występujące modele w ofercie topowych producentów mebli outdoorowych. Aluminium jest materiałem dużo lżejszym od żelaza i metalu, a jednocześnie nie mniej od nich solidnym, odpornym na uszkodzenia i trwałym. Z aluminium wykonuje się zarówno całe konstrukcje oraz ramy siedzisk, jak i same nóżki, dopełniając je elementami drewna, syntetycznych tkanin, plecionek czy wytrzymałych tworzyw sztucznych.

Bardzo modne są przede wszystkim krzesła ogrodowe w kolorach naturalnych, a więc beżu, bieli i szarości. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to chwilowa moda i takie meble znowu na dłużej rozgoszczą się w naszych ogrodach. Wszystkie z tych kolorów są bardzo stonowane, lekkie i uniwersalne, a także dają szerokie pole do działania dekoratorskiej wyobraźni. Z nimi nie tylko bardzo łatwo uzyskacie efekt harmonii i spójności z naturalnym otoczeniem, ale też stworzycie komfortową strefę wypoczynkową, która nie wyjdzie poza nawias obowiązujących trendów przez długie lata.

Krzesła ogrodowe z plecionek – technorattan ciągle wiedzie prym w ogrodach

Wśród tegorocznych propozycji krzeseł ogrodowych wyraźnie swoją obecność zaznacza także technorattan. Plecionki od wielu lat wiodą prym w strefach wypoczynkowych pod chmurką, spotykając się przy tym z ogromną sympatią ze strony miłośników różnych stylów, dlatego nie wierzcie stereotypom mówiącym, że pasują one wyłącznie do aranżacji ukierunkowanych na boho i vintage. Krzesła ogrodowe z wyplatanymi siedziskami ze sznurków, żyłek i syntetycznych tkanin świetnie odnajdują się w różnych konwencjach, a stoją głównie za tym ich funkcjonalność i dekoracyjny wygląd. Takie siedziska bardzo dobrze wyglądają zaaranżowane w komplecie ze stołem drewnianym, jak i tym wykonanym ze szkła hartowanego, aluminium lub metalu.

Krzesła ogrodowe z drewna egzotycznego – przytulnie i ekologicznie

Patrząc na modne w tym sezonie krzesła ogrodowe można łatwo zauważyć, że dużym zainteresowaniem cieszy się drewno egzotyczne, szczególnie to posiadające uznany w branży certyfikat FSC® i pochodzące z odpowiedzialnych źródeł. Świadomość ekologiczna stale rośnie, dlatego coraz częściej przy wyborze mebli do ogrodu, na taras lub balkon zwracamy uwagę na pochodzenie materiałów i bierzemy pod uwagę aspekty związane z ochroną środowiska. Egzotyczne odmiany drewna ze względu na dużą zawartość substancji oleistych są dużo bardziej wytrzymałe od naszych rodzimych gatunków, a to pozwala im dużo łatwiej radzić sobie z wpływem sił natury i zachowywać idealny wygląd przez długie lata.

Krzesła z recyklingowanych tworzyw – design, którzy idzie w parze z naturą

Mówiąc o ekologii nie moglibyśmy pominąć milczeniem krzeseł ogrodowych wykonywanych z recyklingowanych materiałów. Ich obecność pośród modeli proponowanych przez producentów z pewnością ucieszy tych z was, którzy szukają alternatywy dla posiadającego złą renomę i mało estetycznie wyglądającego plastiku. Tworzywa, takie jak: polipropylen (PP), polietylen (PE), poliwęglan (PC) czy polichlorek winylu (PCV) są wykorzystywane w produkcji mebli ogrodowych na coraz szerszą skalę, wyznaczając tym samym nowy kierunek aranżacji przydomowych przestrzeni.

Ogrody ewoluują w stronę natury z coraz większą intensywnością, a to dobry znak, jeśli wziąć pod uwagę pozytywne skutki, jakie przynosi to dla przyrody i naturalnego środowiska. Projektanci coraz chętniej sięgają po surowce wtórne i materiały pochodzące z odzysku, nadając im drugie życie poprzez modne krzesła ogrodowe. Jeśli szukacie wygodnych siedzisk na balkon lub do jadalni pod chmurką to warto się nimi zainteresować – takie modele nie tylko posiadają bardzo nowoczesną estetykę, ale też są bardzo praktyczne w użytkowaniu i odporne na trudne warunki atmosferyczne.

You might also like More from author

Leave A Reply