Jadalnia w zimowym ogrodzie

0

Zimowy ogród lub oranżeria są wymarzonym, luksusowym dodatkiem do naszych domostw. Możemy sobie pozwolić na spędzanie czasu w prawdziwie  śródziemnomorskich warunkach nawet podczach mroźnych zimowych dni. Naturalne światło zawsze poprawia nastruj i zdrowie, a także umożliwia uprawę ciekawych, pięknych roślin wrażliwych na niskie temperatury.

Zimowe ogrody często stają się ulubionym pomieszczeniem w domu, a ich właściciele zamieniają je w stylowe jadalnie, kuchnie oraz salony. Jak to zrobić?

• Zastosuj typowe dla pokoju jadalnianego meble takie jak kredensy, półkredensy, półki przystosowane do wystawiania talerzy oraz granitowe blaty, na których spokojnie będzie można ustawiać gorące obiekty.

• Jeśli podłoga jest tradycyjnie dla oranżerii wyłożona płytkami to należy pomyśleć od tym aby zasiadający wokół stołu goście nie czuli chłodu. Centralnie umieszczony dobrej jakości wełniany dywan zapewni elegancki i ciepły dodatek.

•  Ściany można urozmaicić architektonicznymi dodatkami, które powinny pasować do ogólnego stylu domu. Często pokrywa się je tapetą o dużych wzorach przedstawiających motywy roślinne – nawiązuje to do ogrodwej funkcji oranżerii.

• Obok funkcjonalnych lamp LED zamonowanych w suficie warto pomyśleć o bardziej dekoracyjnym oświetleniu, którego używać można podczas wieczornych przyjęć. Stylowe przeszklone lampiony w formie zwisu oraz kinkietu są świetnym dodatkiem.

• Duży stół jest niezastąpiony. Nawet przy małej ilości gości można wypełnić go kwiatami, ozdobami oraz świecznikami.

• Obicia krzeseł oraz foteli powinny być wykonane z materiałów pokrytych wzorami kwietnymi lub szerokimi pasami, co nada pomieszczeniu jadalni świeżego wyglądu przypominającego letni ogród.

• Podczas słonecznego popołudnia można zastosować parawany oraz lekkie zwiewne firany lub płócienne rolety.

• W zimowym ogrodzie nigdy nie powinno zabraknąć żywych kwiatów oraz roślin doniczkowych. Nie musi ich być wiele – donica z lawendą lub powojnikiem i kilka pędów frezji w wazonie nada miejscu prawdziwie ogrodwej atmosfery pełnej przyjemnego zapachu i swieżości.

You might also like More from author

Leave A Reply