Hampton Court Flower Show 2012

0

Właśnie odbyła się kolejna wystawa ogrodnicza Hampton Court Flower Show pod Londynem. Przyciąga ona ogromne tłumy miłośników ogrodów z całego świata i ze względu na swoje rozmiary oraz lokalizację jest szczególnie lubiana. Wystawa rozpościera się na terenie wielohektarowego parku przylegającego do imponującego pałacu króla Henryka VIII – Hampton Court. Zaraz obok przepływa rzeka Tamiza, która podczas wystawy wypełniona jest łodziami i promami zwożącymi odwiedzających od stacji do bram posiadłości.

W przeciwieństwie do Chelsea Flower Show, tutaj panuje rozluźniona i spokojna atmosfera, na każdym kroku można orzeźwić się zimnym napojem i odpocząć na parkowej ławecze. Oprócz ogrodów pokazowych wystawiają się tu również szkółki roślinne, towarzystwa ogrodnicze oraz producenci zdrowej żywności. Odwiedziny Hampton Court Flower Show to prawdziwa przyjeność i relaks, a także możliwość zrobienia obfitych zakupów.

 

Hampton Court Flower Show

 

W tym roku wśród ogrodów pokazowych królowały naturalistyczne nasadzenia z bylin oraz roślin cebulowych. Tematyka związana była z obszarami miejskimi, z odnawianiem terenów zdegradowanych przez człowieka oraz promocją uprawiania swoich własnych warzyw, owoców oraz ziół. Każdy ogród miał jednak miejsce do relaksu i grillowania – tegoroczna wystawa zaprezentowała wiele ciekawych mebli oraz konstrukcji ogrodowych.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

 

 

 

You might also like More from author

Leave A Reply