Czym powinno się wyróżniać praktyczne oświetlenie do ogrodu?

0

Spędzanie czasu w ogrodzie to wielka przyjemność, z której korzystamy tym chętniej, im bardziej sprzyja temu piękna pogoda. Jeżeli chcemy zwiększyć funkcjonalność tej rekreacyjnej, przydomowej przestrzeni, potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia. Pozwoli ono korzystać z niej o każdej porze dnia i nocy, zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Planowanie właściwego systemu oświetleniowego staje się zatem kluczem do organizacji całego obszaru w pobliżu domu. Czym powinno się ono wyróżniać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy ogrodowych opraw oświetleniowych.

Oświetlenie do zadań specjalnych – jakie lampy sprawdzają się w ogrodzie?

Lampy do ogrodu bywają naprawdę różne, a ich forma zależy najczęściej od funkcji, jaką mają pełnić. A do czego tak naprawdę służą punkty świetlne w ogrodzie?

Strefa wypoczynkowa w pobliżu domu w okresie wiosenno-letnim zastępuje salon, stając się idealną przestrzenią do odpoczynku, rodzinnej rekreacji i spotkań towarzyskich. Z tego względu wymaga odpowiedniego oświetlenia.

W ogrodach potrzebujemy lamp, które zapewniają bezpieczne przemieszczanie się, bez obaw o upadek i potknięcie na nierównościach terenu. Równocześnie tego typu punkty świetlne dają wystarczającą ilość światła do wykonywania prostych czynności, nie wymagających mocnych lamp zadaniowych.

W końcu lampy ogrodowe służą jako dekoracja, same w sobie stanowiąc ozdobę oraz podświetlając interesujące detale, na przykład elementy małej architektury lub ciekawe okazy roślinne, z których jesteśmy szczególnie dumni.

Od oświetlenia do ogrodu wymagamy zdecydowanie więcej niż od zwykłych lamp salonowych. Wpływa na to zmienność warunków atmosferycznych. Czym muszą zatem wyróżniać się oprawy, żeby warto było zamontować je w ogrodach?

Trwałość – jakość na długie lata

Oprawy oświetleniowe do ogrodu wykonuje się z solidnych materiałów, odpornych na szkodliwe i niszczycielskie działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej stawia się na produkty metalowe, z surowców odpornych na korozję lub powleczonych specjalną, zabezpieczającą warstwą ochronną.

Podczas poszukiwań odpowiednich rozwiązań oświetleniowych do ogrodu, należy przyjrzeć się jakości wykonania każdego elementu – od tego bowiem zależy, czy lampa przetrwa dłuższy czas, czy będziemy musieli wymieniać ją raptem po jednym sezonie użytkowania.

Bezpieczeństwo – ochrona dla produktu i użytkowników

Wszystkie oprawy montowane w ogrodach muszą spełniać bardzo restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Produkty stosowane na zewnątrz powinny na przykład wyróżniać się najwyższą klasą ochronności, która informuje o tym, czy oprawa chroni przed porażeniem prądem elektrycznym.

Równocześnie trzeba wybierać modele o wysokim współczynniku wodoszczelności IP. W miejscach pod dachem może on wynosić IP44, jednak w otwartej przestrzeni, w której lampa jest zagrożona bezpośrednim zalaniem wodą, powinien być już wyższy, np. IP46 lub nawet IP48.

Dlaczego to tak ważne? Wniknięcie do wnętrza wody może prowadzić do wystąpienia zwarcia, a to bywa przyczyną uszkodzenia samej lampy albo w gorszym wariancie porażenia prądem.

Piękno – stylistyka nowoczesnych opraw

Nie sposób mówić o oprawach do ogrodu, nie wspominając o ich walorach estetycznych. Jeśli chcemy znaleźć ciekawe i mocno zróżnicowane rozwiązania, warto sprawdzić lampy od Azzardo, łączące trwałość, jakość oraz intrygujący design.

Obecnie równocześnie funkcjonuje wiele, mocno różniących się między sobą nurtów wnętrzarskich. Można postawić na ascetyczny minimalizm, zakochać się w elementach retro lub zamontować nowoczesne lampy o technicznym wyglądzie. Wszystko zależy od estetyki przestrzeni. Każdy jednak jest w stanie znaleźć ciekawe i odpowiednie rozwiązanie.

Praktyczność – spełnianie wszystkich oczekiwań

Nowoczesne produkty oświetleniowe do ogrodu powinny gwarantować optymalne warunki do korzystania z przestrzeni o każdej porze dnia i nocy. Wielkim wsparciem może być w tym zdalne sterowanie wpisane w system Smart House.

Tego typu rozwiązania zyskują coraz większe zaufanie klientów, szukających w ogrodzie komfortu, piękna oraz znaczących oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Lampy do ogrodu – budowanie pięknej funkcjonalności

Przydomowa przestrzeń to teren szczególny, łączący funkcjonalność z walorami estetycznymi. Warto zatem wykorzystać nowoczesne produkty oświetleniowe do zbudowania optymalnych warunków. A teraz już wiecie, na co zwracać szczególną uwagę, żeby wybrać zawsze najlepsze rozwiązania.

You might also like More from author

Leave A Reply