Ceramiczne kwiaty – drobiazgi do domu i ogrodu

0

Ogrodowe wnętrza tworzone są nie tylko przez rośliny. Piękny, nastrojowy ogród kreują także ścieżki, altany, mała architektura, zagubione w zieleni rzeźby i rozmaite drobiazgi. Wyrabianiem takich ciekawych drobiazgów do domu i ogrodu zajmuje się m.in. p. Żaneta, która tworzy kolorowe, ceramiczne kwiaty. W ogrodzie umieszcza je tam, gdzie dominuje zieleń. Gdy wiosna dopiero nieśmiało zagląda do ogródków, kiedy  nie ma jeszcze prawdziwych kwiatów, wtedy można posadzić trwałe kwiaty ceramiczne.  

Co prawda nie  pachną tak wspaniale jak prawdziwe i nigdy ich nie zastąpią, ale są wdzięczne, nie wymagają tak starannej pielęgnacji, nie konkurują z innymi roślinami, a raz zasadzone nie przekwitają przez wiele lat. Z łatwością można je wielokrotnie  przestawiać w nowe miejsca. Ich łodygi są zrobione z nierdzewnego, pomalowanego na zielono metalu.  Późną wiosną i latem można je przenieść chociażby pod drewniany płot lub posadzić na tle stodoły, żeby znów jesienią przenieś je do ogródka, aby ukwieciły puste miejsca po przekwitłych astrach, nagietkach  czy liliach.

Zimą, dla ochrony masy ceramicznej przed mrozem warto je przenieść do domu i ustawić w wazonie. Można wtedy z bliska podziwiać wytworzone ręcznie ceramiczne róże czy tulipany, o drobnych, szczegółowych zdobieniach. Ceramiczne kwiaty są wesołą, nieco naiwną i kolorową ozdobą domu. Udają m.in. róże, tulipany, maki, irysy posiadając kolory zarówno występujące u tych roślin w naturze, jak i najbardziej fantazyjne barwy, niemożliwe do zaobserwowania w ogrodowej rzeczywistości, dzięki czemu możemy przewrotnie ukryć je między prawdziwymi kwiatami, albo dobrać bukiet pasujący do konkretnego wnętrza czy ogrodu.

 W pracowni ceramicznej

Kwiatki po pierwszym wypaleniu

 

W pracowni ceramicznej

 Kwiatki ze szkliwem przygotowane do kolejnego wypalenia

 

 W pracowni ceramicznej

Wygląd ostateczny

 

Kwiaty Pani Żanety i wszystkie inne przedmioty pochodzące z jej pracowni to prawdziwa ręczna robota. Wykonane są z gliny według własnych projektów bez użycia gotowych form, a następnie utrwalane pod wpływem wysokiej temperatury  (1000 stopni C), szkliwione szkliwami bez ciężkich metali i po raz drugi wypalane w nieco wyższej temperaturze (ok. 1200 stopni C).

 

Osoby zainteresowane takimi oryginalnymi drobiazgami zapraszamy do kontaktu pod adresem kwiatkiceramiczne@gmail.com, na stronie www.kwiatkiceramiczne.pl lub tel. 506-101-246

You might also like More from author

Leave A Reply