Terminarz siewu kwiatów jednorocznych

0

Kwiaty jednoroczne wnoszą na rabaty bogactwo kolorów i zapachów. Kwitną zwykle przez całe lato, czasem także jesienią aż do mrozów, tak jakby chciały burzą kwiatów  zrekompensować swój jednosezonowy pobyt w ogrodzie. Pod względem intensywności kwitnienia przegrywa z nimi większość bylin i krzewów ozdobnych, które okrywają się kwiatami często tylko na 2 – 3 tygodnie.

Wadą  jednorocznych jest konieczność  corocznego wysiewania nasion. Tę niedogodność można także potraktować jako ich zaletę – w każdym sezonie możemy wypróbować nowe gatunki i odmiany, których ogromną obfitość znajdujemy w katalogach ogrodniczych. Oferowane rośliny pochodzą z różnych stref klimatycznych i choć wszystkie świetnie radzą sobie u nas w pełni lata, to już przy wysiewie musimy zapewnić im odpowiednie do wymagań warunki pod względem światła, temperatury i pory siewu.

Terminarz

Na start nowego sezonu ogrodniczego dla wszystkich zwolenników kwiatów jednorocznych przygotowaliśmy TERMINARZ SIEWU KWIATÓW JEDNOROCZNYCH, z którego dowiecie się kiedy i w jaki sposób siać ponad 150 gatunków i odmian. Ten ogrodniczy niezbędnik, który już od wczesnej wiosny powinien być pod ręką, można pobrać bezpłatnie na swój komputer z zakładki PORADNIKI.

You might also like More from author

Leave A Reply