Wiosną otaczamy się pięknymi cebulowymi

0

Wiosna w tym roku tak wcześnie zagląda do naszych okien – aż prosi się swoim ciepłym powiewem wiatru, dotknięciem przyjemnego promiania słońca wpuść mnie. A jak najlepiej to zrobić? W bardzo prosty sposób – wystarczy wypełnić swoje otoczonie ślicznymi, wiosennymi roślinami, a od razu dookoła zrobi się raźniej i wesoło.

W sklepach, w marketach i na targowiskach są już pędzone w Holandii cebulki szafirków, hiacyntów, tulipanów i innych kwitnących wczesna wiosną roślin. Wystarczy kupić kilka małych doniczek i ustawić je w ładnych osłonkach, a miejsce gdzie widoczna jest plastikowa doniczka można przykryć mchem lub ozdobnym grysem.

 

Wiosenne kompozycje z cebulowymi. Fot. iBulb

 

 

Szafirki (błękitne i białe), podobnie do puszkinii i szachownicy, są małymi kwiatkami a więc najpiękniej prezentują się w większych grupach posadzonych w płaskich misach. Pamiętajmy jednak, że wszystkie misy i donice muszą mieć otwór drenażowy w dnie. 

 

Wiosenne kompozycje z cebulowymi. Fot. iBulb

 

 

Jednymi z najwdzięczniejszych wiosennych kwiatków są narcyzy, szczególnie te mniejsze odmiany typu 'Tete-a-Tete’ i 'Havera’. Po przekwitnięciu zasze możemy je posadzić w ogrodzie (najlepiej w trawie pod drzewami do późniejszej naturalizacji) na odpowiedniej dla cebulek głębokości. To samo możemy zrobić z większością pędzonych wczesną wiosną roślin cebulowych, a więc z pewnością się nie zmarnują.

 

Wiosenne kompozycje z cebulowymi. Fot. iBulb

 

Można też uderzyć w kwiaty cięte – nie ustawiajmy ich jednak w jednym, tradycyjnym wazonie, lecz pobawmy się wkładając po kilka łodyg do różnych wazoników, butelek lub nawet słoiczków przewiązanych kolorową rafią. Zobaczie  20 POMYSŁÓW NA WIOSENNE KOMPOZYCJE Z CEBULOWYMI  w naszej Galerii Dnia. Zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

You might also like More from author

Leave A Reply