Wielkanocne przygotowania

0

Pomimo tego, iż wiosenne święta trwają bardzo krótko, jest to dla Kasi i Moniki z TENDOM.PL moment na chwilkę odpoczynku … czas na  refleksje i spotkania w gronie najbliższych. Oto jak przygotowują się do Wielkanocy:

Moment kończącej się zimy i rodzącej się do życia zieleni sprawia, iż w naszych głowach pojawia się milion pomysłów związanych z tym, jak podjąć  gości, w jaki sposób zabłysnąć kulinarnie, jak udekorować  stół, co zrobić aby zmienić, udoskonalić naszą prywatną przestrzeń. Uważamy, iż warto zrobić sobie listę zadań na przedświąteczny czas, dobrze je zaplanować i konsekwentnie wdrożyć w życie. 

 

Wielkanoc 2013 Fot TenDom.pl

 

Niewiele potrzeba aby wprowadzić odrobinę wiosny do naszych domów. Wystarczy wstawić do wazonu  ścięte gałązki  kilka dni przed świętami, udekorować je wiszącymi  kolorowymi wydmuszkami, które wcześniej  można przygotować samodzielnie lub najzwyczajniej kupić gotowe. Oferta w sklepach jest bardzo bogata. Można także przygotować stroik, który będzie ozdobą naszego stołu, splatając gałązki, który przepleciemy świeżym bluszczem, a w środek wkomponujemy świeże pierwsze wiosenne kwiaty typu: szafirki, hiacynty, narcyzy, żonkile. 

Postarajmy się  wykorzystać elementy, które są w naszym posiadaniu, zmieniając ich codzienne zastosowanie. Szklane pojemniki udekorujmy kolorowymi jajkami, na paterze połóżmy jajka w kolorze naturalnym ozdobione wcześniej barwnymi wstążeczkami, do transparentnych pojemników włóżmy doniczkowe kwiaty z ziemią w taki sposób, aby widać było korzonki, całość warto udekorować ozdobną wstążką lub koronką, w zależności od upodobań.

 

Wielkanoc 2013 Fot TenDom.pl

 

Nie zapomnijmy o wprowadzeniu kolorowych braw w jakikolwiek sposób – w zmianie obrusu, zasłon, serwetek. Wszystkie nasze działania wprowadzą niezapomniany klimat i odmienią ten świąteczny czas. Naturalnie zapach świeżo pieczonych mazurków, serników, bab piaskowych, czy drożdżowych ma czarodziejski wymiar ponadczasowy – przenosi nas do lat dzieciństwa, do chwil spędzonych u babci przy świątecznym, wielkanocnym stole.  Realizacja naszych zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć pozwoli nam cieszyć się z naszymi najbliższymi  świątecznymi chwilami i da poczucie spełnienia i satysfakcji.

You might also like More from author

Leave A Reply