Romantyczne ogrody w klimacie śródziemnomorskim

0

Dzięki umiejętnościom architeków oraz projektantów ogrodów, ruiny XII-wiecznego  zamku stojącego na zielonych wzgórzach włoskiej Umbrii,  stały się idyllicznym domem dla rosyjskiego oligarchy. Właściciel rozpadające się ruiny przeobraził  w wygodny do zamieszkania zamek, a wnętrza  oddał  w ręce amerykańskiego ekscentryka i miłośnika antyków – Martyna Lawrence’a Bullarda.

 

Średniowieczny zamek na wzgórzach Umbrii.

 

Dla Bullarda stylizacja kamiennych, średniowiecznych murów przeobraziła się w przygodę i podróż w czasie, kiedy to w poszukiwaniu inspiracji odwiedzał historyczne posiadłości Toskanii i Umbrii. W celu zdobycia dzieł sztuki oraz odpowiednich mebli, projektant odwiedzał targi antyków w Parmie, domy aukcyjne w Paryżu, Nowym Jorku i Los Angeles, a także sklepy ze starociami we Florencji i Rzymie.

 

Średniowieczny zamek na wzgórzach Umbrii.

 

Zamek musi być sielską rezydencją, zwłaszcza w letnim okresie, kiedy okala go śródziemnomorski ogród skąpany w fioletach lawendy, werbeny patagońskiej i perowskii z którymi kontrastują żółte kwiaty szczodrzeńców. Kamienne mury patio obrośnięte bluszczem, za dnia ocienione koronami drzewek oliwnych i owocowych, wieczorem połyskują w blasku zabytkowych lamp. Schludnie utrzymany frontowy taras, ozdobiony modnymi meblami marki Glouster, zaprasza do podziwiania widoków umbryjskiej wsi…

 

 

 Więcej informacji o pięknych ogrodach oraz wnętrzach na:

www.poezja-designu.pl

You might also like More from author

Leave A Reply