Prezent dla ogrodnika – ceramiczne tabliczki do ziół

0

Zwyczaj dawania prezentów ma się w naszej kulturze bardzo dobrze. Nic dziwnego, samo dawanie, jak i otrzymywanie podarków to ogromna przyjemność. Trochę gorzej jest już z wymyślaniem, co komu sprawi prawdziwą przyjemność. Trzeba się nagłówkować, nachodzić po sklepach lub po witrynach internetowych. Ale co tam, uśmiech i radość osoby obdarowanej to przecież bezcenne.

Dobrym prezentem dla ogrodnika z pewnością będą różne ogrodowe narzędzia, które zawsze się przydadzą – jeśli nie już, to po zużyciu tych obecnie używanych. Mocne rękawice do pracy w ogrodzie- jak najbardziej. Budki i karmniki dla ptaków – też niezła myśl – jeśli ogród mamy przy domu. Książki ogrodnicze – pewnie też warto przeczytać niektóre. Żywe rośliny do ogrodu – tu już kłopot w sezonie zimowym, ponieważ trudno kupić i nie zawsze można posadzić. Od wiosny do jesieni nie ma problemu – ale warto wcześniej znać pomysł na ogród osoby obdarowywanej.

Prezent dla ogrodnika

Ceramiczne tabliczki do roślin

Jeśli poszukujecie prezentu unikalnego, dekoracyjnego i użytkowego zarazem to proponuję zastanowić się nad ozdobnymi tabliczkami do ziół. Te ceramiczne etykiety z nazwami roślin powstały wg oryginalnego projektu, są trwałe i przy właściwej pielęgnacji posłużą przez wiele lat. Tabliczki wytwarzane są w sposób tradycyjny, wykonane i zdobione ręcznie, podlegają dwukrotnemu wypałowi w piecu ceramicznym. Te zaczepione na mosiężnym pręcie można umieszczać w ogrodzie lub w dużych donicach. Ogrodnikom balkonowym mogą się natomiast przydać tabliczki wtykane w ziemię bezpośrednio do mniejszych doniczek. Co więcej, tabliczki można wykonać również na zamówienie – dla oznaczenia dowolnych, ulubionych roślin.

Tabliczki powstają w Pracowni Ceramicznej FLORENA, gdzie wytwarzana jest także inna ceramika użytkowa.

Ceramika użytkowa

You might also like More from author

Leave A Reply