Pod niebem Manhattanu

0

Znany projekt sprzed lat, który zdobił okładki wielu czasopism – komfortowy taras na dachu w wykonaniu amerykańskich architektów krajobrazu.

Choć dzieło powstało kilkanaście lat temu, warto je przypomnieć. Taras w wykonaniu projektantów z firmy Sawyer/Berson jest przykładem nowoczesnego, a zarazem funkcjonalnego zagospodarowania dachów budynków.

 

Pod niebem Manhattanu.

 

Ta fantastyczna aranżacja znalazła wielu naśladowców, a architekci Sawyer/Berson zdobyli dzięki niej renomę. Aktorka Julianne Moore po ujrzeniu zdjęć tarasu w jednym z magazynów, zaangażowała firmę do zaprojektowania jej prywatnego ogrodu.

Taras został podzielony na kilka części, w związku z tym bardziej przypomina mieszkanie niż typowy ogród na dachu. Znajduje tu się strefa wypoczynku, jadalnia, kuchnia z barem, a nawet kącik z prysznicem.

 

Pod niebem Manhattanu.

 

Aranżacja została wyposażona w system nagłaśniający, niezbędne oświetlenie oraz elektrycznie sterowaną instalację wodną.


Architekci zdecydowali się na neutralną kolorystykę, z przewagą jasnych barw, z którymi kontrastują ciemne granity oraz mozaika. Projektanci na pewno nie byli oszczędni w doborze nasadzeń – znajduje się tu aż trzynaście różnych gatunków roślin, w tym sosna drobnokwiatowa, powojnik wschodni, hortensja bukietowa oraz cała gama popularnych, śródziemnomorskich ziół.

 

Pod niebem Manhattanu.

 

Roślinność delikatnie komponuje się z otoczeniem, podkreślając takie detale, jak eleganckie, masywne donice bądź outdoorowe meble, zaprojektowane przez Chrisa Lehrecke.

 

Pod niebem Manhattanu.

 

Po zmroku taras w blasku lamp przedstawia imponujący widok, za dnia również przykuwa wzrok, mieniąc się naturalną zielenią na tle manhattańskich dachów.

 

Więcej pięknych fotografii ogrodów oraz wnętrz i ciekawych informacji ze świata ogrodów znajdziecie na portalu Poezja-Designu.pl 

 

laj

You might also like More from author

Leave A Reply