Jakie środki odstraszające na owady warto zastosować, by zminimalizować ryzyko ukąszenia?

0

Nic dziwnego, że wiosną i latem większość czasu spędzamy na zewnątrz. Świeże powietrze i ogródkowy klimat służą wypoczynkowi i relaksowi. Aby czas spędzony w rodzinnym gronie, mógł wybrzmiewać w tonie przyjemnych spotkań, warto jednak zabezpieczyć się przed kąśliwymi owadami. Czy wiesz, które ze środków będą najskuteczniejsze?

Jeśli jesteś posiadaczem ogródka przy domu lub działki to pewnie większą część roku spędzasz właśnie w otoczeniu zielonej roślinności. I nie ma w tym nic dziwnego. Przecież nigdzie nie wypoczywamy tak dobrze, jak w domu. Aby ten przyjemny wypoczynek nie był jednak przerywany, warto zadbać o niezbędne wyposażenie w środki odstraszające owady. Co powinniśmy mieć, aby zaniechać bolesnych ukąszeń? Oto, co mamy do dyspozycji!

Skuteczne opryski, czyli jak zaradzić kleszczom, komarom, muchom?

Niestety z roku na rok, coraz głośniej mówi się o skutkach zdrowotnych, jakie może powodować borelioza, choroba wywołana przez kleszcze. Na ukąszenie możemy narazić się właściwie wszędzie, najczęściej jednak podczas leśnych spacerów. W swoim otoczeniu możemy skutecznie zabezpieczyć się przed kleszczem stosując np. oprysk. Ważne, by o tym pamiętać, szczególnie wtedy, gdy w bliskim otoczeniu znajduje się dziecko. Maluchy często dotykają różnych powierzchni i nie myją rąk za każdym razem, gdy to konieczne. Nie mają też świadomości, jak niebezpiecznym owadem może być kleszcz i jakie spustoszenie wywołać w organizmie.

Preparat owadobójczy w proszku rozcieńcza się w wodzie, a następnie przeprowadza oprysk. To dość łatwe zadanie, które przynosi skuteczne rezultaty.

Lampa na komary – dlaczego skuteczna?

Podczas wieczornych spotkań, komary nieźle dają się nam we znaki. Przylatują zwabione światłem i obsiadają nas oraz gości. Czerwone plamy po ich ukąszeniu potrafią być naprawdę bolesne, szczególnie, gdy zostają rozdrapane w nocy.

Lampa na komary przyciąga owady, a następnie wręcz wciąga je i unieszkodliwia. Wystarczy, co jakiś czas oczyścić pojemnik z martwymi owadami, by lampa działała bez przerwy.

Lampa działa bardzo cicho, więc nie zakłóci przebiegu spotkań, a można ją zwykle zasilać przez USB.

Nie tylko kleszcze i komary – jakie jeszcze owady mogą zakłócić spokój w ogrodzie?

Do niechcianych gości warto zaliczyć chociażby mrówki, które mogą nie tylko budować kopce na tarasie lub pod elewacją, ale również przedostawać się do domu.

Jak można im zaradzić? Najlepiej zastosować ten sam oprysk, co w przypadku komarów lub kleszczy, wówczas za cenę jednego produktu zyskujemy niemal całkowitą ochronę.

Pamiętaj, że okres wypoczynku w ogrodzie powinien być przede wszystkim przyjemny, ale również bezpieczny. Jeśli w porę nie zadbasz o skuteczną ochronę to możesz się narazić na bolesne ukąszenia, a w przypadku zakażenia boreliozą, także długą kurację antybiotykową.

Jeśli nie wiesz, jakie produkty do ochrony wybrać to zerknij do tej kategorii: https://allegro.pl/kategoria/ogrod-odstraszacze-owadow-254018

Odnajdziesz tutaj, spraye, akcesoria, opryski, proszki, które pozwolą Ci spędzić ten letni okres w prawdziwie relaksującym klimacie.

You might also like More from author

Leave A Reply